Apollo Tyres oferuje opony klasy A do naczep długodystansowych | MOTOFAKTOR

Apollo Tyres oferuje opony klasy A do naczep długodystansowych

person Adrian Januszkiewicz 19/10/2023

Apollo Tyres rozpoczęło dostawy długo oczekiwanej opony EnduMile LHT, pierwszej dedykowanej opony do naczep długodystansowych (LHT).

 

 

Nowy produkt to najbardziej oszczędna pod względem zużycia paliwa opona do pojazdów ciężarowych, jaką kiedykolwiek wyprodukowała firma Apollo Tyres w Europie i na całym świecie. Została opracowana tak, aby przewyższać osiągami najlepsze na rynku opony LHT.. Wzór bieżnika typu „free-rolling”, zaprojektowany specjalnie dla osi naczep, zawiera kompaktowy rowek w środkowej części, który wspomaga przyczepność i zapewnia wydajną pracę, jednocześnie osiągając ocenę A w zakresie hałasu drogowego.

 

Opona Apollo Tyres EnduMile LHT
Opona Apollo Tyres EnduMile LHT

Opona charakteryzuje się szeroką i stabilną powierzchnią styku, która ma optymalizować rozkład naprężeń, a zupełnie nowa mieszanka polimerów i wypełniaczy ograniczać opory toczenia, zapewniając jednocześnie stały poziom przyczepności na mokrych nawierzchniach. Innowacyjna mieszanka ma wspomagać również działanie w sytuacji zmian temperatury podczas długotrwałej eksploatacji, aby zachować doskonałe osiągi i trwałość opony.

 

W oponie EnduMile LHT zastosowano mocny karkas, który ma ułatwiać bieżnikowanie, zapewniając niższe koszty w całym okresie eksploatacji – co jest kluczowym wymogiem dla wielu europejskich klientów podróżujących na długich dystansach.

 

Wyprodukowana w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym Apollo Tyres w Gyöngyöshalász na Węgrzech, opona przeszła rygorystyczny proces testowy trwający ponad dwa lata. Kierowana przez europejski zespół badawczo-rozwojowy Apollo Tyres z siedzibą w Holandii, opona EnduMile LHT została poddana zarówno wirtualnym, jak i rzeczywistym testom, aby stworzyć produkt, który jest dziś dostępny na rynku.

 

Wzrosło zapotrzebowanie ze strony klientów, aby Apollo wprowadziło na rynek oponę tego typu, a jej szeroki zakres możliwości daje nam powody do optymizmu, że przejmie ona sprzedaż od rywali o ugruntowanej pozycji. Nasz zespół badawczo-rozwojowy pracował niestrudzenie, aby opracować oponę, która ma wyjątkowo niski poziom oporów toczenia, i jednocześnie wyznacza najwyższe standardy w zakresie zasięgu pojazdu, właściwości jezdnych i długoterminowej trwałości – trzech kluczowych obszarach dla rynku długodystansowego – skomentował ohn Nikhil Joy, dyrektor ds. opon do pojazdów ciężarowych i autokarów na rynku europejskim w firmie Apollo Tyres.

 

Źródło: Apollo Tyres

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).