25. rocznica premiery Solarisa Urbino | MOTOFAKTOR

25. rocznica premiery Solarisa Urbino

Pierwszy niskopodłogowy autobus miejski Solaris Urbino został zaprezentowany przed publicznością 26 maja 1999 roku na targach motoryzacyjnych w Poznaniu.

Dla swoich klientów firma Solaris wyprodukowała już 25 000 pojazdów. Autobusy z napędem wodorowym, elektrycznym, hybrydowym, CNG i spalinowym oraz trolejbusy jeżdżą w taborach przewoźników z ponad 850 miast w 32 krajach. Jubileuszowy Solaris to 12-metrowy Urbino electric w barwach przewoźnika z Mediolanu ATM. Współpraca z włoskim operatorem trwa już 10 lat, podczas których producent dostarczył do Mediolanu 450 autobusów i trolejbusów.

Z każdym rokiem wyraźnie zmienia się miks produkcyjny w fabryce Solaris w Bolechowie. W ubiegłym roku udział w sprzedaży i produkcji pojazdów nisko- i zeroemisyjnych przekroczył 80%. Dane te stanowią doskonałe odzwierciedlenie tempa zmian w transporcie publicznym w całej Europie.

Posiadając doświadczenie produkcji 25 tysięcy pojazdów komunikacji miejskiej, służymy wiedzą, zaangażowaniem i wsparciem jak nikt inny. Jednocześnie z uwagą obserwujemy, że elektryfikacja transportu miejskiego zdecydowanie przyspiesza. Nasza firma sukcesywnie rozbudowuje swoje zasoby produkcyjne o kolejne hale i stanowiska dedykowane autobusom elektrycznym i wodorowym. Od dawna doskonalimy nasze rozwiązania bezemisyjne i jesteśmy gotowi na te zmiany” – mówi Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach.

Pod koniec maja wypadała również inna, szczególna okazja: 25. rocznica premiery marki Urbino. Pierwszy niskopodłogowy autobus miejski Solaris Urbino został zaprezentowany przed publicznością 26 maja 1999 roku, na targach motoryzacyjnych w Poznaniu. Dziś Solaris Urbino to doskonale rozpoznawana wśród kierowców i pasażerów marka w całej Europie.

Dzięki zaangażowaniu całego naszego zespołu, Solaris Urbino to dziś synonim nowoczesnego oblicza transportu publicznego. Póki co – w Europie, ale intensywnie pracujemy nad tym, aby walory naszej marki mogli już wkrótce docenić również przewoźnicy z Ameryki Północnej” – podkreślił Mateusz Figaszewski.

Źródło: Solaris

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).