12 lutego zablokują Autostradę A2 pod Warszawą w ramach protestu | MOTOFAKTOR

12 lutego zablokują Autostradę A2 pod Warszawą w ramach protestu

person Adrian Januszkiewicz 9/02/2019

Na wtorek 12 lutego br. na podwarszawskim odcinku Autostrady A2 grupa "STOP zakazowi CESJI wierzytelności" zapowiedziała protest przeciwko procedowanej ustawie.

Od 16 stycznia br. w sejmie Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przeprowadza pierwsze czytania “Senackiego projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.”. Projekt jeszcze w postaci uchwały senackiej już wzbudzał wzbudzać kontrowersje pod koniec minionego roku. Krytycznie o nim wypowiedziały się m.in. Ogólnopolska Motoryzacyjna Rada Techniczna oraz Polska Izba Motoryzacji.

 

Według PIM wprowadzenie nowych uregulowań prawnych przez ustawodawcę w obecnej formie projektu ma spowodować:

 

  • brak prawnej możliwości prowadzenia bezgotówkowych rozliczeń z poszkodowanymi przez warsztaty naprawcze pojazdów,
  • likwidację rynku bezgotówkowego wypożyczania pojazdów zastępczych z OC sprawcy,
  • likwidację usług bezgotówkowej pomocy drogowej w zakresie holowania uszkodzonego pojazdu z OC sprawcy wypadku,
  • pozbawienie warsztatów naprawy pojazdów oraz możliwości dochodzenia dopłaty odszkodowania od ubezpieczyciela na drodze postępowania sądowego, w przypadku użytkowników pojazdów i mienia leasingowanego, bądź stanowiącego własność banku lub innej instytucji finansowej – pozbawieniem ich prawa do dochodzenia swoich praw od ubezpieczyciela na drodze sądowej,
  • utrudnienie poszkodowanym prawa do otrzymania odszkodowania w wysokości należnej.

 

Izba wskazywała, aby zwrócić szczególną uwagę na art. 7 i art. 9 senackiej uchwały. W skutek niechęci ustawodawcy do usunięcia kontrowersyjnych punktów w projekcie 6 grudnia minionego roku odbył się protest pod sejmem zainicjowany przez grupę “STOP zakazowi CESJI wierzytelności”. Przez fakt, że senacki projekt ustawy trafił do prac komisji bez poprawek zapowiadany jest kolejny protest.

 

Jak wynika z informacji udostępnionych na FanPage’u facebookowym “STOP zakazowi CESJI wierzytelności”, kolejny protest odbędzie się tym razem na podwarszawskim odcinku Autostrady A2, we wtorek 12 lutego o godzinie 12:00. Organizatorzy z góry przepraszają za utrudnienia na drogach, które będą spowodowane protestem.

 

Druk projektu ustawy jest dostępny pod linkiem.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).