„Życie, to nie część samochodowa” – apel od FIA | MOTOFAKTOR

"Życie, to nie część samochodowa" - apel od FIA

W związku z obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, Jean Todt, prezydent FIA wygłosił specjalny apel.

Treść apelu w formie wideo oraz tłumaczenie zamieszczamy poniżej:

Panie, Panowie, Drodzy Przyjaciele,

 

dzisiaj jest 17 listopada, w którym obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku temat przewodni brzmi „Życie, to nie część samochodowa”. Ten slogan podkreśla, że ludzkie życie nie może zostać „wymienione”, jeśli się „zepsuje”. Każdy wypadek drogowy niesie za sobą tragiczną historię, którą trzeba zapamiętać. Poświęćmy chwilę, aby upamiętnić ok. 1,3 mln istnień, które giną rocznie i blisko 50 mln, które zostały mocno poszkodowane lub stały się niepełnosprawne do końca życia. Nie zapominajmy również  o rodzinach i ukochanych osobach, które zostały tym dotknięte. Taka strata jest do uniknięcia i nie do zaakceptowania.

 

Potrzebujemy ulepszonej infrastruktury, bezpieczniejszych pojazdów i lepszej edukacji kierowców! Potrzebujemy silnej legislacji i lepszego egzekwowania przy kluczowych ryzykownych zdarzeniach, jak przekraczanie prędkości, jazda po alkoholu i rozproszona jazda! Potrzebujemy skutecznej opieki powypadkowej, tak samo jak wsparcia dla ofiar i rodzin po zdarzeniu! Światowy Dzień Pamięci, to ważna okoliczność, by zapewnić, że nasz głos wsparcia w tej sprawie zostanie usłyszany na całym świecie.

 

Jako Prezydent FIA i Specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ ds. Bezpieczeństwa dołączam do Was, by upamiętnić osoby stracone i włączyć się w działania dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Każda śmierć lub krzywda jest o jedną za dużo. Możecie liczyć na moją pełną pomoc.

 

Dziękuję.

 

Źródło: FIA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).