„Życie, to nie część samochodowa” – apel od FIA | MOTOFAKTOR

"Życie, to nie część samochodowa" - apel od FIA

person Adrian Januszkiewicz 18/11/2019

W związku z obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, Jean Todt, prezydent FIA wygłosił specjalny apel.

Treść apelu w formie wideo oraz tłumaczenie zamieszczamy poniżej:

Panie, Panowie, Drodzy Przyjaciele,

 

dzisiaj jest 17 listopada, w którym obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku temat przewodni brzmi „Życie, to nie część samochodowa”. Ten slogan podkreśla, że ludzkie życie nie może zostać „wymienione”, jeśli się „zepsuje”. Każdy wypadek drogowy niesie za sobą tragiczną historię, którą trzeba zapamiętać. Poświęćmy chwilę, aby upamiętnić ok. 1,3 mln istnień, które giną rocznie i blisko 50 mln, które zostały mocno poszkodowane lub stały się niepełnosprawne do końca życia. Nie zapominajmy również  o rodzinach i ukochanych osobach, które zostały tym dotknięte. Taka strata jest do uniknięcia i nie do zaakceptowania.

 

Potrzebujemy ulepszonej infrastruktury, bezpieczniejszych pojazdów i lepszej edukacji kierowców! Potrzebujemy silnej legislacji i lepszego egzekwowania przy kluczowych ryzykownych zdarzeniach, jak przekraczanie prędkości, jazda po alkoholu i rozproszona jazda! Potrzebujemy skutecznej opieki powypadkowej, tak samo jak wsparcia dla ofiar i rodzin po zdarzeniu! Światowy Dzień Pamięci, to ważna okoliczność, by zapewnić, że nasz głos wsparcia w tej sprawie zostanie usłyszany na całym świecie.

 

Jako Prezydent FIA i Specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ ds. Bezpieczeństwa dołączam do Was, by upamiętnić osoby stracone i włączyć się w działania dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Każda śmierć lub krzywda jest o jedną za dużo. Możecie liczyć na moją pełną pomoc.

 

Dziękuję.

 

Źródło: FIA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).