Zima zawsze potrafi zaskoczyć kierowców | MOTOFAKTOR

Zima zawsze potrafi zaskoczyć kierowców

person Redakcja 15/01/2021

W okresie zimowym wystarczy nawet krótki, ale nagły spadek temperatury, aby obnażyć stan techniczny akumulatora.

Pomimo, że średnia wieku samochodów użytkowanych w Polsce zbliża się do 15 lat, to montowane w nich jednostki napędowe należy uznać za nowoczesne konstrukcje. W praktyce oznacza to, że w przypadku awarii akumulatora nie powinniśmy ich odpalać na tradycyjną metodę „na pych”. Jedynym rozwiązaniem pozostają kable rozruchowe, ale łączy się to z inną niedogodnością. Potrzebny jest życzliwy dawca prądu, czyli właściciel drugiego auta.

 

W 2021 roku i tę metodę należy uznać za przestarzałą. Firma NOCO, specjalizująca się od ponad stu lat w przywracaniu akumulatorom sprawności, proponuje nowoczesne rozwiązanie. Seria Boost to urządzenia do rozruchu zaopatrzone w kable tylko z jedną parą zacisków do klem. W miejscu drugiej jest moduł z pojemną baterią. Jej parametry pozwalają na awaryjny rozruch akumulatora nawet w samochodach z silnikami o pojemności dziesięciu litrów!

Każdy model NOCO z serii Boost gwarantuje od 20 do 80 rozruchów na jednym ładowaniu. W praktyce kierowca ma pewność, że skorzysta z niego przy ponownym problemie z akumulatorem. Naturalnie, już pierwszy przypadek powinien być sygnałem do jego podładowania czy wizyty w warsztacie, ale życie pisze różne scenariusze. Wystarczy, że wydarzy się to podczas rodzinnego wyjazdu, nie tylko zimą. Sławomir Gosławski dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO Company

 

To nie jedyne zalety urządzeń rozruchowych NOCO. W każde wbudowana jest poręczna – i niezastąpiona przy awariach na drodze – latarka. Znajdziemy także port USB, który posłuży nie tylko do ponownego ładowania baterii, ale może zasilić inne urządzenia typu smartfon czy tablet. Topowe modele GB70 i GB150 wyróżniają się jeszcze możliwością podłączenia kompresora do kół (12V).

Przy wyborze boostera NOCO należy kierować się pojemnością zamontowanego w pojeździe silnika. W Polsce największą popularnością cieszy się model GB40 (1000A) przeznaczony do jednostek benzynowych do 6 litrów i przede wszystkim wysokoprężnych trzy litry. Gwarantuje on do 20 rozruchów na jednym ładowaniu.

Nagła awaria akumulatora może zaskoczyć nawet doświadczonego kierowcę. To stresująca sytuacja, w której łatwo pomylić kolejność podłączania kabli (zaczynamy od czerwonego), czy podłączyć plus do minusa. W efekcie może dojść do iskrzenia, spięcia, a nawet wybuchu i pożaru. Wszystkie urządzenia NOCO Boost mają przed tym odpowiednie zabezpieczenia. Dużą wagę przykładamy też do odpowiedniego wykonania obudowy baterii, która zapewnia szczelność na przykład przed deszczem. Sławomir Gosławski

 

Źródło: NOCO

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).