ZF uruchamia sieć 5G Campus na torze testowym w Jeversen | MOTOFAKTOR

ZF uruchamia sieć 5G Campus na torze testowym w Jeversen

Dywizja ZF CVS wyposażyła tor testowy pojazdów użytkowych w Jeversen we własną sieć kampusową 5G o dużej mocy.

 

 

Nasz pierwszy tor testowy wyposażony w lokalną sieć 5G wyznacza kolejny ważny kamień milowy w strategii Grupy 'Next Generation Mobility’ – powiedział dr Christian Brenneke, Senior Vice President, Product Engineering w dywizji ZF Commercial Vehicle Solutions Będziemy nadal wspierać naszych klientów rygorystycznie przetestowanymi, najnowocześniejszymi innowacjami. Jednocześnie, zaawansowane możliwości sieci pozwolą nam sprostać przyszłym wyzwaniom i zmianom technologicznym.

 

W oparciu o otwartą inteligentną sieć dostępu radiowego wykorzystującą wirtualną, opartą na chmurze i otwartą architekturę, nowa sieć zapewnia stabilną infrastrukturę transmisyjną o niskich opóźnieniach i wysokim poziomie bezpieczeństwa – wskazuje dr Rolf Reinema, Vice President w dziale IT Workplace, IT Infrastructure & Operations, IT Security – Może bezpiecznie przesyłać komendy do i z pojazdów w czasie zbliżonym do rzeczywistego, jej zdolność do szybkiego przekazywania danych zapewnia płynny przepływ danych end-to-end w poruszających się pojazdach.

 

Skonfigurowanie tego systemu do zapewnienia zasięgu w budynkach i na zewnątrz zajęło nam zaledwie sześć miesięcy przy użyciu anten, które optymalnie zapewniają niezawodne przekazywanie danych między stacjami bazowymi, nawet podczas manewrów pojazdów z dużą prędkością – dodał dr Reinema.

Nieograniczona łączność cyfrowa wspiera "mobilność nowej generacji".

Tor testowy ZF w Jeversen oferuje kombinację zakrętów, prostych i odcinków o niskiej prędkości, odwzorowując szeroki zakres warunków drogowych w celu symulacji rzeczywistych sytuacji. Połączenie tej konfiguracji toru z zaawansowanymi możliwościami 5G ma umożliwić firmie ZF dalsze modelowanie różnych przypadków użycia autonomicznej jazdy, począwszy od zautomatyzowanych operacji na placu przy małej prędkości po operacje na autostradzie przy dużej prędkości. Umożliwić ma również łączność z infrastrukturą przydrożną, taką jak sygnalizacja świetlna i bramy. Będąc niezależnym od dostawców usług mobilnych, firma ZF może szybko i elastycznie dostosować sieć kampusu do zmieniających się wymagań technologicznych i szybko rozbudować ją w celu obsługi przyszłych innowacji.

 

Jeszcze bardziej podnosząc bezpieczeństwo cyfrowe i cybernetyczne globalnego ośrodka testowego, elastyczność i niezawodność, sieć ZF umożliwić ma bezproblemowy zdalny dostęp i transfer danych z pojazdów testowych do pamięci masowej w chmurze, a także szybkie pobieranie danych. Producenci, dostawcy, partnerzy przemysłowi i inni goście ZF w obiekcie Jeversen również skorzystać mają z nowej sieci. Obejmuje to wysokiej jakości strumienie audio i wideo z poruszających się pojazdów demonstracyjnych i kamer przytorowych, które mogą być płynnie przesyłane do centrum dla zwiedzających, aby zademonstrować najnowsze innowacje firmy ZF.

 

Źródło: ZF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).