ZF nabywa technologię Bestmile | MOTOFAKTOR

ZF nabywa technologię Bestmile

Firma ZF przejęła technologię Bestmile, co oznacza ważny krok w kierunku uruchomienia platformy mobilnej Mobility Orchestration Platform.

Rozwijając strategię ZF „Next Generation Mobility”, platforma ta ma pomóc operatorom zrealizować ambicje związane z Transportem jako Usługą (TaaS) i Mobilnością jako Usługą (MaaS) w zakresie wszystkich rodzajów aplikacji w obszarze mobilności i pojazdów. Wykorzystując rosnący poziom cyfryzacji transportu i automatyzacji pojazdów, Mobility Orchestration Platform od ZF ma zapewnić koordynację w czasie rzeczywistym i zarządzanie transportem towarów i osób na dużą skalę.

Obecnie w ekosystemie transportowym zachodzą szybkie zmiany, a producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) i operatorzy flot stoją przed licznymi wyzwaniami; od presji konkurencyjnej po zmiany regulacyjne, ponieważ coraz bardziej sięgają one po cyfryzację i wdrażają technologie mobilności autonomicznej, pojazdów skomunikowanych i elektrycznej. Takie tempo i różnorodność zastosowań zdezintegrowały branżę transportową, prowadząc do powstania cyfrowych silosów, większej złożoności i nieefektywności w zarządzaniu flotami. Włączając technologię Bestmile w swoją strategię Next Generation Mobility, ZF zapewni platformę Mobility Orchestration Platform, która zoptymalizuje kanały informacyjne, złożone procesy operacyjne i rygorystyczne kontrole wymagane do budowy i obsługi skomunikowanych ekosystemów transportowych. W oparciu o tę platformę ZF otworzy drzwi do wyższego poziomu automatyzacji i łączności między różnymi dostawcami systemów mobilności i transportu oraz interesariuszami, w tym łańcuchami dostaw ładunków, przesyłek i transportu komercyjnego. Platforma wspiera również dostawców usług "mobilności na żądanie", zarządzając każdym pojazdem we flocie w czasie rzeczywistym.

Starszy Wiceprezes ds. Inżynierii Produktu w Dywizji Commercial Vehicle Control Systems firmy ZF - dr Christian Brenneke

 

ZF zamierza wykorzystywać możliwości Bestmile przenosząc tym samym rozwiązania bazujące na łączności sieciowej pojazdów na wyższy poziom. Umożliwią one wprowadzenie w pełni automatycznego, opartego na kluczowych wskaźnikach efektywności rozwiązania do planowania, wyznaczania tras, harmonogramowania i dyspozytorni, wspomaganego łącznością sieciową między technologią pokładową, optymalizacją floty a sztuczną inteligencją. Platforma ma pomóc flotom znacznie wzmóc wydajność operacyjną, zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i ochronę towarów. Taka platforma pozwolić ma również ostatecznie ułatwić w pełni autonomiczną mobilność i transport ładunków w zautomatyzowanych, wieloplatformowych łańcuchach dostaw i sieciach logistycznych.

Wraz z moim zespołem cieszymy się, że możemy stać się częścią ZF i podjąć kolejne kroki w kierunku optymalizacji mobilności ludzi i ładunków. Zawsze skupiamy się na tym by zaoferować operatorom flot kompleksowe rozwiązania dla technologii orkiestracji, aby już dziś umożliwić inteligentną, współdzieloną, elektryczną i autonomiczną mobilność przyszłości. Dzięki innowacjom i silnej pozycji ZF, jako lidera technologicznego w zakresie pełnej gamy platform transportowych i rozwiązań do zarządzania flotą, zyskujemy dodatkowy bodziec w kierunku realizacji tej wizji.

były Dyrektor ds. Technologii w Bestmile - dr Marco Laumanns

 

Oprócz korzyści płynących z platformy orkiestracji Bestmile, klienci uzyskać mają teraz dostęp do rozbudowanych rozwiązań posprzedażowych ZF i sieci usług flotowych, w tym pomocy drogowej, warsztatów i partnerów dystrybucyjnych.

 

Źródło: ZF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).