ZF Friedrichshafen: wyniki finansowe zgodne z planem | MOTOFAKTOR

ZF Friedrichshafen: wyniki finansowe zgodne z planem

person Adrian Januszkiewicz 1/08/2018

W I półroczu 2018 Grupa ZF Friedrichshafen osiągnęła sprzedaż na poziomie 18,7 mld euro i skorygowany zysk operacyjny EBIT na poziomie 1,1 mld euro.

Poza dobrym wynikiem sprzedaży i skorygowanego zysku Grupie ZF udało się również w trakcie I półrocza 2018 dalej redukować zadłużenie z tytułu nabycia TRW i znacznie zwiększać inwestycje w nieruchomości, maszyny i urządzenia oraz wydatki na badania i rozwój.

Silny wzrost sprzedaży organicznej o około 8 procent pokazuje, że oferujemy odpowiednie produkty na rynki światowe. Osiągnęliśmy znaczny wzrost w szczególności w Chinach i Stanach Zjednoczonych, gdzie rośliśmy szybciej niż średnia w branży, szczególnie w segmencie samochodów osobowych. Wolf-Henning Scheider prezes ZF

 

Jednak wzrost sprzedaży został powstrzymany przez podwyżkę kursu euro, szczególnie w stosunku do dolara amerykańskiego i innych walut. Sprzedaż ogółem Grupy obejmowała proporcjonalną sprzedaż przez pierwsze 4 miesiące z jednostki biznesowej Global Body Control Systems, którą ZF sprzedał wiosną 2018 r. Biorąc pod uwagę efekty kursów walutowych i sprzedaż jednostki biznesowej Global Body Control Systems, wzrost sprzedaży wykazany w bilansie wyniósł około 2 procent.

 

ZF był w stanie dalej zmniejszyć swoje zadłużenie finansowe brutto o około 450 milionów euro. Jednocześnie firma technologiczna zwiększyła inwestycje w przyszłość: ZF wydał 1,1 miliarda euro na badania i rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem technologii autonomicznej jazdy, elektromobilności oraz bezpieczeństwa czynnego i biernego. Firma zainwestowała 500 milionów euro w rzeczowe aktywa trwałe.

Pomimo dalszej znacznej redukcji zadłużenia i ogromnych inwestycji w przyszłość, znaleźliśmy się w granicach naszego ustalonego celu zysku na poziomie około 6 procent. Naszym głównym celem w drugiej połowie 2018 roku będzie jakość zysków. dr Konstantin Sauer dyrektor finansowy ZF

 

ZF z ograniczonym optymizmem spogląda na II półrocze 2018 roku. Przewidywany słaby popyt na samochody osobowe na rynkach Ameryki Północnej, Azji i Pacyfiku można prawdopodobnie zrekompensować znacznym tempem wzrostu w sektorze pojazdów użytkowych. W Europie branża motoryzacyjna nadal rozwija się w pozytywnym kierunku, z możliwościami i wyzwaniami wynikającymi z przesunięć technologicznych. Ameryka Południowa rośnie teraz zdecydowanie – zaczynając jednak od niskiego poziomu.

Nawet jeśli warunki w drugiej połowie roku staną się nieco trudniejsze - szczególnie z powodu osłabienia wolnego handlu - trzymamy się naszej prognozy. dr Konstantin Sauer

 

W całym roku 2018 ZF oczekuje skonsolidowanej sprzedaży w wysokości około 36,5 mld euro. Oczekuje też, że marża EBIT wyniesie 6 procent, a wolny przepływ gotówki przekroczy 1 mld euro.

 

Źródło: ZF Friedrichshafen

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).