ZF dołącza do projektu "Polestar 0" | MOTOFAKTOR

ZF dołącza do projektu "Polestar 0"

ZF dołączył do sojuszu obejmującego całą branżę dostawców i instytucji badawczych, który chce stworzyć w pełni neutralny dla klimatu pojazd do roku 2030.

Prace nad stworzeniem gotowego do produkcji, całkowicie neutralnego dla klimatu samochodu osobowego do 2030 r. rozpoczną się po trwającej niespełna trzy lata wstępnej fazie rozwoju. Polestar, założony przez Volvo i Geely, koncentruje się na współpracy między poszczególnymi branżami, aby sprostać wyzwaniu zerowej emisji netto. Producent pojazdów elektrycznych nawiązuje obecnie współpracę z dostawcami branży motoryzacyjnej, instytucjami badawczymi, start-upami, inwestorami, organizacjami rządowymi i pozarządowymi.

Projekt wspomaga dążenie firmy ZF do osiągnięcia neutralności klimatycznej

ZF jest jedną z pierwszych i największych grup technologicznych w branży motoryzacyjnej, która zdecydowała się na udział w projekcie.

 

Projekt Polestar 0 to fantastyczna i ambitna inicjatywa. ZF wspiera ją z pełnym przekonaniem, ponieważ doskonale uzupełnia ona nasz własny, kompleksowy program na rzecz ochrony klimatu – mówi Stephan von Schuckmann, członek zarządu ZF, odpowiedzialny za dział Electrified Powertrain Technology – Program ZF obejmuje wszystkie aspekty, od zaopatrzenia w materiały, poprzez produkcję, aż po pełny cykl życia wszystkich naszych produktów. Do 2040 roku firma ZF stanie się naprawdę neutralna dla klimatu.

 

Firma ZF wykorzystuje swój udział w projekcie „Polestar 0 Project” jako okazję do rozszerzenia własnego ekosystemu partnerstwa wokół tematu zrównoważonego rozwoju. Współpracując z uniwersytetami, dostawcami i start-upami, firma będzie tworzyć standardy, które w wymierny sposób przyczynią się do redukcji emisji i ochrony zasobów naturalnych.

 

Aby wnieść konkretny wkład w „Projekt Polestar 0”, firma ZF początkowo skupi się na opracowywaniu, pozyskiwaniu i produkcji elektrycznych układów napędowych, które aspirują do osiągnięcia maksymalnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jako kolejny cenny wkład, grupa oferuje również swoją wiedzę na temat systemów oraz najbardziej wszechstronną gamę produktów w branży, obejmującą nie tylko technologię układów napędowych, ale również technologię podwozia, jak również technologię bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego.

Faktyczne wyeliminowanie emisji zamiast kompensacji

„Projekt Polestar 0” skupia się na rzeczywistym eliminowaniu emisji, a nie na kompensacji poprzez zakup kredytów emisyjnych. Jest to pierwsza kompleksowa inicjatywa tego typu.

 

Z radością ogłaszamy, że firma ZF wyraziła zainteresowanie przystąpieniem do „Projektu Polestar 0”. Celem naszej współpracy będzie znalezienie niewymagających stosowania paliw kopalnych rozwiązań systemowych w motoryzacji, w tym w fazie wycofania z eksploatacji, aby do 2030 roku móc wyprodukować samochód neutralny dla klimatu. Naszym wspólnym zadaniem badawczym będzie analiza kompletnego napędu elektrycznego, aby dowiedzieć się, który typ ma potencjał do osiągnięcia zerowej produkcji netto. Nasze zgodne dążenie do rozwiązań wolnych od paliw kopalnych umożliwi nam zbadanie innych obszarów i komponentów w miarę postępu prac nad budową samochodu w technologii „net zero” – mówi Thomas Ingenlath, CEO Polestar.

 

Rozwiązania opracowane w ramach „Projektu Polestar 0” mogą mieć oddziaływanie daleko wykraczające poza sektor motoryzacyjny. Nowe, mniej emisyjne procesy produkcji materiałów takich jak szkło, stal i aluminium mogą przyczynić się do dekarbonizacji kolejnych gałęzi przemysłu, a tym samym przynieść korzyści całemu społeczeństwu.

 

Źródło: ZF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).