ZF Aftermarket Tech Adventure 2019 – kolejna edycja już w czerwcu | MOTOFAKTOR

ZF Aftermarket Tech Adventure 2019 – kolejna edycja już w czerwcu

person Adrian Januszkiewicz 1/04/2019

Kolejna edycja legendarnych szkoleń warsztatowych ZF Aftermarket powraca w dniach 10-15.06.2019 r.

W odpowiednim przekazaniu wiedzy kluczowa staje się właściwa forma samego szkolenia. Właściwa, czyli taka która pozwoli na pełne zaangażowanie uczestników przez cały czas jego trwania oraz umożliwi im skupienie uwagi na kluczowym przekazie informacyjnym. Sucha teoria na niewiele się zda, jeśli nie jest poparta praktycznymi zajęciami na podzespołach. Jeśli dodamy do tego namacalne przykłady z życia, przekazane wskazówki i informacje staną się klarowne i łatwo zrozumiałe. Tymi założeniami kieruje się polskie przedstawicielstwo ZF Aftermarket, które od wielu lat organizuje cykliczne szkolenia techniczne, znanych w branży warsztatowej jako ZF Aftermarket Tech Adventure. Co roku zgrany zespół ekspertów dba o to, by kolejne formuły spotkań były coraz bardziej atrakcyjne i ciekawe dla uczestników. Najnowsza edycja eventu będzie zdecydowanie przełomowa.

Jak wziąć udział w Tech Adventure?

Tym razem, Tech Adventure skierowane jest do warsztatów serwisujących pojazdy osobowe, ciężarowe oraz jednoślady, korzystających z oryginalnych części marek koncernu ZF: Lemförder, SACHS, TRW. Nowa, uproszczona formuła nie wyklucza nikogo i równocześnie promuje program lojalnościowy ZF [pro]Points. By wziąć udział w wydarzeniu, trzeba zarejestrować się do udziału w programie na stronie www.zf-propoints.com i w okresie promocyjnym aktywnie rejestrować swoje zakupy zbierając punkty, które można wymieniać na atrakcyjne nagrody. Zakupów produktów z oferty ZF, można dokonywać u dowolnego wybranego przez siebie dystrybutora.

Szkolenia teoretyczne i praktyczne

Doświadczenie zdobyte podczas ostatnich edycji wydarzenia wykazuje, że największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia praktyczne, dlatego też najnowsza edycja Tech Adventure położy jeszcze silniejszy nacisk właśnie na te aspekty. Planowana jest organizacja między innymi całodniowych warsztatów praktycznych, nakierowanych na diagnozę usterek oraz poprawny montaż, na przykładzie podzespołów oferowanych przez ZF Aftermarket. Zaaranżowane stacje i specjalnie w tym celu przygotowane pojazdy, dadzą możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w diagnozie i naprawie usterek układów zawieszenia, kierowniczego, hamulcowego, systemów bezpieczeństwa oraz układów przeniesienia napędu. Ekspercka wiedza stanie się udziałem każdego z uczestników szkolenia ZF Tech Adventure 2019. Bogata oferta marek ZF Aftermarket zostanie zaprezentowana w zupełnie nowy i atrakcyjny sposób tak, by podkreślić rolę jaką odgrywa mechanik w prawidłowym i bezpiecznym funkcjonowaniu obsługiwanych przez niego pojazdów.

 

W trakcie eventu znajdzie się miejsce m.in. dla szczególnie entuzjastycznie przyjętej w ubiegłorocznej edycji szkolenia widowiskowej prezentacji technologii COTEC, w którą wyposażone są wszystkie klocki hamulcowe z oferty TRW. Nowością będzie zestawienie jej z drugą oferowaną przez ZF w klockach hamulcowych technologią – DTEC. Swoją premierę w tej części Europy będą miały również klocki hamulcowe Electric Blue – dedykowane specjalnie pojazdom z napędem elektrycznym. Zapewniają one o wiele niższą emisję hałasu przy zachowaniu takich samych właściwości i wydajności.

 

Nowością będzie również moduł szkoleniowy High Voltage dedykowany serwisowaniu samochodów hybrydowych i elektrycznych, w trakcie którego uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia branżowego know-how.

 

Wszyscy uczestnicy ZF Tech Adventure, będą mieli również możliwość poznania uruchomionego w 2018 roku konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech oraz technologii dostarczanych przez ZF Race Engineering – specjalny departament w strukturze ZF, wykonujący podzespoły dla motorsportu w tym Formuły 1, Fomuły E, cyklu rajdowego WRC czy wyścigowego DTM.

Agenda spotkań Tech Adventure

Goszczący uczestników w dniach 10-15.06.2019 r. Tor Bednary będzie areną tegorocznej edycji szkoleń. Wydarzenie zostanie podzielone na dwa dni wypełnione atrakcjami i cennymi szkoleniami dla każdej z grup szkoleniowych. Pierwszego dnia odbędzie się przypisanie uczestników do konkretnych grup, a następnie rozpoczną się szkolenia z zakresu układów hamulcowych oraz przeniesienia napędu. W drugiej części dnia odbędą się również szkolenia ze znajomości systemów bezpieczeństwa oraz układów zawieszenia. Zwieńczeniem dnia będzie pokaz właściwości oraz porównanie klocków hamulcowych z technologią COTEC oraz DTEC oraz również uroczysta kolacja z gościem specjalnym.

 

Drugi dzień będzie z kolei pełny emocji i adrenaliny, bowiem uczestnicy spotkają się na torze, gdzie po krótkim szkoleniu oraz przekazaniu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, zasiądą za kierownicą wspaniałych maszyn. W drugiej połowie dnia zostanie również zorganizowany pokaz technologii wyczynowych departamentu ZF Race Engineering.

 

W tym roku nie zabraknie również czegoś dla tych, którzy interesują się przede wszystkim motocyklami oraz pojazdami ciężarowymi. Specjalnie dla nich, zorganizowany zostanie dzień szkoleń dedykowany tylko i wyłącznie tym rynkom.

 

Szczegółowe informacje na temat programu ZF Tech Adventure 2019 dostępne w prasie branżowej, oraz u dystrybutorów.

 

Źródło: ZF Aftermarket

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).