ZF Aftermarket Tech Adventure 2018 już za nami! | MOTOFAKTOR

ZF Aftermarket Tech Adventure 2018 już za nami!

person Joanna Piszcz 26/06/2018

Tech Adventure to nowa odsłona cyklu szkoleń SACHS Roadshow połączona z elementami motorsportu, organizowana przez przedstawicielstwo ZF Aftermarket w Polsce w latach poprzednich.

Tegoroczna edycja imprezy pod nowym szyldem ZF Aftermarket Tech Adventure odbywała się w ciągu jedenastu dni od 11 do 22 czerwca. Wszystko podzielono na 9 dwudniowych sesji przeznaczonych dla przedstawicieli warsztatów samochodowych korzystających z części i rozwiązań technicznych ZF Aftermarket. Wydarzenie powróciło po rocznej przerwie.

W ubiegłym roku ze względu na procedury łączenia się firm ZF i TRW zrezygnowaliśmy z przygotowania projektu, który wcześniej znany był pod nazwą SACHS Roadshow. W tym roku zapadła decyzja, aby uruchomić projekt ponownie połączonymi siłami zespołów TRW i ZF. Zmieniliśmy nieco formułę imprezy. Zwykle było to wydarzenie jednodniowe, natomiast teraz spotykamy się na dwa dni, w ciągu których odbywają się szkolenia techniczne dla mechaników, szkolenia praktyczne związane z technologiami bezpieczeństwa m.in. ABS, czy ESP, prezentacje wpływu uszkodzonych elementów układu hamulcowego czy zawieszenia na prowadzenie pojazdu i bezpieczeństwo. Drugi dzień to zabawa i integracja. Tomasz Pędzikiewicz menedżer ds. marketingu w firmie ZF Aftermarket

 

Program spotkań został ułożony w taki sposób, by przekazać pracownikom branży warsztatowej szereg informacji i porad praktycznych, które będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy. To wszystko zostało uzupełnione przez wiele ciekawych atrakcji i wydarzeń. Szkolenia teoretyczne i praktyczne poświęcono układom zawieszenia, kierowniczym, hamulcowym, systemom bezpieczeństwa oraz układom przeniesienia napędu. Ich głównym celem było dokształcenie już dobrych mechaników w ekspertów w swojej branży, z czego korzyści odczują zarówno właściciele warsztatów, jak i ich klienci. Uczestnicy poznali nie tylko bogatą ofertę ZF Aftermarket, ale również zdobyli niezbędną wiedzę dotyczącą prawidłowej diagnostyki usterek oraz prawidłowego i bezpiecznego montażu części marek koncernu ZF.

Niezwykle ważna była część praktyczna, podczas której każdy mechanik przekonał się, jak ważna jest jego praca: uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego porównania w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach, jak zachowują się samochody poprawnie serwisowane, a jak te, które na taki serwis nie mogą liczyć. Niezwykle cenne jest poznanie na własnej skórze, jakie konsekwencje mają zaniedbania zarówno po stronie właściciela auta, jak również jego serwisanta.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Tech Adventure było również spotkanie z gościem specjalnym i ambasadorem firmy ZF Aftermarket – Adamem Małyszem, który podczas wieczoru integracyjnego odpowiedział na liczne pytania publiczności i rozdał autografy dla gości.

Nowością na skalę tej części Europy była widowiskowa prezentacja technologii COTEC, w którą wyposażone są wszystkie klocki hamulcowe z oferty TRW. Mowa o specjalnej powłoce krzemianowej, która ma ogromny wpływ na poziom współczynnika tarcia w pierwszych cyklach hamowania po wymianie klocków hamulcowych w samochodzie.

 

Głównym punktem drugiego dnia każdego ze spotkań był udział w terenowej przygodzie za kierownicą Toyoty Land Cruiser na terenie historycznej Twierdzy Modlin oraz w pucharowej rozgrywce na wyścigowej części Toru Modlin – zasiadając za kierownicą blisko 300-konnego VW Scirocco w pełnej specyfikacji wyścigowej. Taka szansa nie zdarza się zbyt często, a dla wielu uczestników było to spełnienie marzeń.

 

Na uczestników Tech Adventure czekała również strefa innowacji, a także stanowisko ZF Motorsport i stanowisko konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech.

 

ZF [pro]Tech to długofalowy koncept warsztatowy, który właśnie wystartował.

W ramach członkostwa podstawowego ZF [pro]Tech start uczestnicy po uiszczeniu opłaty początkowej otrzymają instrukcje montażowe zgodne ze specyfikacjami pojazdów, katalogi części online, wsparcie techniczne dedykowanej infolinii oraz dostęp do platformy. Michał Fedorowicz odpowiedzialny za wdrożenie projektu ZF [pro]Tech w Polsce

 

Dla wymagających ZF przygotował również opcję ZF [pro]Tech plus, w ramach której firma zaoferuje ponadstandardowy sposób wsparcia. Opcja ta jest płatna. W jej skład wchodzi jednorazowa opłata początkowa w wysokości 100 złotych netto oraz roczna opłata członkowska w kwocie 599 złotych netto. W wersji rozszerzonej warsztat otrzymuje m.in. wsparcie eksperta na miejscu w warsztacie partnera i dostęp do informacji serwisowych OEM, np. o akcjach serwisowych prowadzonych przez globalnych producentów samochodów. Warsztat zostanie oznaczony znakiem ZF [pro]Tech plus, ponadto raz w roku partnerzy otrzymują możliwość uczestniczenia w dwudniowym, zaawansowanym szkoleniu technicznym.

 

Obecnie rejestracja do ZF [pro]Tech jest otwarta i całkowicie darmowa dla dotychczasowych członków konceptów TRW Auto Serwis oraz Original Sachs Service.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie protech.zf.com.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).