Zarząd Vianode wybrał nowego CFO | MOTOFAKTOR

Zarząd Vianode wybrał nowego CFO

Firma Vianode mianowała Howarda Ormonroyda na stanowisko dyrektora finansowego. Jako członek zarządu wykonawczego skoncentruje się m.in. na finansowaniu.

Ormonroyd obejmie nowe stanowisko z dziś (14 lutego 2024 r.) przechodząc z J.P. Morgan, gdzie przez ponad 10 lat był dyrektorem wykonawczym i technicznym w dziale bankowości inwestycyjnej Global Metals & Mining. Jego zadaniem będzie nadzorowanie realizacji wielomiliardowego programu inwestycyjnego Vianode, mającego na celu rozwój produkcji na skalę przemysłową wysokowydajnego syntetycznego grafitu anodowego przy 90% redukcji śladu CO2.

Burkhard Straube, dyrektor generalny Vianode, Fot. Vianode
Burkhard Straube, dyrektor generalny Vianode, Fot. Vianode

„Howard dodaje unikalne połączenie wiedzy finansowej i szerokiego doświadczenia z rynków energii, przemysłu i odnawialnych źródeł energii, wraz z globalnymi kompetencjami menedżerskimi. Będzie odgrywał kluczową rolę w skupianiu silnych właścicieli i partnerów w celu finansowania strategii rozwoju Vianode i naszej ambicji dostarczania wysokowydajnych rozwiązań z grafitu anodowego do 3 milionów pojazdów elektrycznych rocznie do 2030 r.” – mówi Burkhard Straube, dyrektor generalny Vianode.

Ormonroyd ma udokumentowane doświadczenie w zapewnianiu dużego i atrakcyjnego finansowania szybko rozwijającym się firmom. Posiada doświadczenie przemysłowe i menedżerskie z trzech kontynentów, zdobyte w takich firmach jak WestLB i Rio Tinto. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii górniczej na Uniwersytecie w Nottingham oraz tytuł magistra w dziedzinie oceny projektów mineralnych w Imperial College London.

Vianode stara się sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na akumulatory i rozwiązania z grafitem anodowym, napędzanemu globalną elektryfikacją i wdrażaniem pojazdów elektrycznych. Vianode zamierza skalować się poprzez strategicznie etapową ekspansję z zakładami produkcyjnymi w Ameryce Północnej i Europie, a także dekarbonizować mobilność i tworzyć znaczącą wartość dla interesariuszy. Ukończenie jeszcze w tym roku wartego 200 milionów dolarów zakładu kwalifikacji klientów przemysłowych w Herøya w Norwegii będzie kolejnym kamieniem milowym w zakresie zwiększania skali.

„Vianode zapewnia wyjątkową okazję do napędzania transformacji energetycznej poprzez dostarczanie wydajnych, niskoemisyjnych materiałów producentom akumulatorów i pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej i Europie. Nie mogę się doczekać, kiedy wykorzystam swoje umiejętności i doświadczenie, aby pomóc przenieść wielkoskalowe zakłady produkcyjne grafitu Vianode z etapu planowania w rzeczywistość i stać się częścią tego imponującego zespołu” – mówi Howard Ormonroyd.

Źródło: Vianode

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).