Zamiana oleju mineralnego na syntetyk | MOTOFAKTOR

Zamiana oleju mineralnego na syntetyk

person Redakcja 4/04/2018

Bizol wyjaśnia, jak w prosty sposób można przejść ze stosowania oleju mineralnego do silnika na olej syntetyczny, dzięki zastosowaniu płukanki.

O przewadze oleju syntetycznego nad mineralnym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak z różnych względów nie wszyscy używają syntetyków. Są tacy, którzy będą dalej zalewać silniki olejem mineralnym, inni chcieliby przejść na syntetyk, ale nie robią tego, bo krążące mity o zamianie rodzaju oleju skutecznie ich przed tym krokiem zniechęcają. Bizol uważa, że rozwiązanie jest naprawdę proste i nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego dokonać.

 

W celu wymiany oleju mineralnego na syntetyczny zaleca zastosowanie płukanki Bizol Oil Clean+ o90, która dzięki odpowiednio dobranej kombinacji składników płuczących i absorbujących zapewnia dokładne czyszczenie układu olejowego z powstających złogów. Odkładające się w środku silnika zanieczyszczenia są najpierw w sposób bezpieczny rozpuszczane, później zatrzymywane przez dodatki absorbujące. Środek trzeba wlać do oleju, który osiągnął temperaturę pracy (80-90°C), a następnie pozostawić silnik na obrotach jałowych przez kwadrans. W dalszej kolejności należy usunąć ciepły, stary olej oraz wymienić filtry. Po tym krótkim zabiegu, jak podaje Bizol, można już bez obaw zalać silnik nowym, dopasowanym do potrzeb olejem syntetycznym.

 

Według producenta, pomimo że teoretycznie wszystkie oleje bazowe są mieszalne, to zastosowanie płukanki jest konieczne, ponieważ  syntetyk utraci swoje unikalne, złożone właściwości, po wymieszaniu z olejem mineralnym. Bizol Oil Clean+ o90 dostępny jest w opakowaniach o pojemności 250 ml, co starcza na aż 6 litrów oleju.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).