Zamiana oleju mineralnego na syntetyk | MOTOFAKTOR

Zamiana oleju mineralnego na syntetyk

Bizol wyjaśnia, jak w prosty sposób można przejść ze stosowania oleju mineralnego do silnika na olej syntetyczny, dzięki zastosowaniu płukanki.

O przewadze oleju syntetycznego nad mineralnym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak z różnych względów nie wszyscy używają syntetyków. Są tacy, którzy będą dalej zalewać silniki olejem mineralnym, inni chcieliby przejść na syntetyk, ale nie robią tego, bo krążące mity o zamianie rodzaju oleju skutecznie ich przed tym krokiem zniechęcają. Bizol uważa, że rozwiązanie jest naprawdę proste i nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego dokonać.

 

W celu wymiany oleju mineralnego na syntetyczny zaleca zastosowanie płukanki Bizol Oil Clean+ o90, która dzięki odpowiednio dobranej kombinacji składników płuczących i absorbujących zapewnia dokładne czyszczenie układu olejowego z powstających złogów. Odkładające się w środku silnika zanieczyszczenia są najpierw w sposób bezpieczny rozpuszczane, później zatrzymywane przez dodatki absorbujące. Środek trzeba wlać do oleju, który osiągnął temperaturę pracy (80-90°C), a następnie pozostawić silnik na obrotach jałowych przez kwadrans. W dalszej kolejności należy usunąć ciepły, stary olej oraz wymienić filtry. Po tym krótkim zabiegu, jak podaje Bizol, można już bez obaw zalać silnik nowym, dopasowanym do potrzeb olejem syntetycznym.

 

Według producenta, pomimo że teoretycznie wszystkie oleje bazowe są mieszalne, to zastosowanie płukanki jest konieczne, ponieważ  syntetyk utraci swoje unikalne, złożone właściwości, po wymieszaniu z olejem mineralnym. Bizol Oil Clean+ o90 dostępny jest w opakowaniach o pojemności 250 ml, co starcza na aż 6 litrów oleju.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).