Załoga TVN Turbo Rally Team druga w RSMP 2023 | MOTOFAKTOR

Rajdem Wisły zakończył się sezon 2023 RSMP. Wicemistrzami czempionatu została załoga TVN Turbo Rally Team wspierana przez Auto Partner SA i MaXgear.

 

Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i z przytupem zakończyli zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2023. Załoga TVN Turbo Rally Team w 68. Rajdzie Wisły, który był ostatnią rundą Mistrzostw Polski, zajęła II miejsce. Na trudnych, śliskich odcinkach bez problemów utrzymywali wysokie tempo i czystą jazdą zapewnili sobie czwarte z rzędu miejsce na podium. Ostatnia runda była odzwierciedleniem całego sezonu – zero błędów, perfekcyjna jazda, doskonałe auto, zgrany zespół i finalnie wysokie miejsce na podium. Dla kierowcy i pilota to wyjątkowe przeżycie, a profesjonalna postawa całego zespołu zwieńczona została tytułem drugiej najlepszej rajdowej załogi w naszym kraju.

 

Dla Byśkiego to pierwszy zdobyty tytuł w klasyfikacji generalnej rajdowego polskiego czempionatu. Do tej pory sięgał po tytuły Wicemistrza Polski Castrol Edge Fiesta Trophy (Ford Fiesta R2, 2012 r.), Wicemistrza Polski w klasie 6 (Ford Fiesta R2, 2013 r.), drugiego Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej 2WD (Renault Clio R3T, 2015 r.), Mistrza Polski w klasie 3 (Ford Fiesta Rally3, 2021 r.). Dwukrotnie sięgnął także po Mistrzostwo Polski w wyścigach samochodowych (w latach 2010 i 2011).

 

Dla Daniela Siatkowskiego jest to drugie Wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej. Poprzednie zdobył w 2014 roku u boku aktualnego Mistrza Polski – Grzegorza Grzyba.

 

To coś niesamowitego. Zrealizowałem kolejne marzenia i cele. Kończymy sezon drugim miejscem w arcytrudnym Rajdzie Wisły, przypieczętowując z Danielem tytuł Wicemistrzów Polski klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023. W marcu, jeszcze przed startem pierwszego rajdu, nie przewidziałbym takiego finału. Wszystkie siedem rajdów na mecie, w tym cztery rundy na podium. Do tego zero wycieczek poza drogę, zero kapci, przygód, ratowań. Ani jednej ryski na samochodzie! Jestem z tego niezwykle dumny. Te perfekcyjnie przejechane rajdy to efekt doskonałej pracy wszystkich członków zespołu. APR Motorsport wraz z Kumiega Racing przygotowali auto, które ani razu nie miało słabych momentów, a my z Danielem mogliśmy skupić się wyłącznie na skutecznej jeździe i cieszeniu się z tej jazdy. Każdy w zespole dał z siebie wszystko i w efekcie jesteśmy Wicemistrzami Polski! Tytuł przypieczętowaliśmy na Rajdzie Wisły. Znów była to trudna runda, ze śliskimi, nierównymi odcinkami specjalnymi. Sporo załóg miało kłopoty. U nas panował spokój, który był kluczem do sukcesu na tym rajdzie. Czułem tu szczególne emocje i wsparcie Zbyszka Cieślara, który mieszkał przy trasach Wisły i na pewno w ten weekend był z nami. Zbyszkowi dedykuję ten sukces. Wielkie podziękowania dla Daniela, naszych szpiegów, mechaników, wszystkich dobrych duchów i kibiców, którzy byli z nami na rajdach. Oczywiście dziękuję naszym Partnerom, bez których nie byłoby tego sukcesu: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, sieć stacji paliw Moya, ANEST IWATA, I Home, I Planet, YAK Living Space Experience, Michelin Polska. Dziękuję także szefom kanałów grupy Warner Bros Discovery za wsparcie medialne – powiedział Łukasz Byśkiniewicz, kierowca załogi TVN Turbo Rally Team.

 

Niesamowity sezon! Szybko, ale skutecznie. Żadnych awarii, kapci, wycieczek poza drogę. W zespole było wszystko to, co jest potrzebne, by się ścigać – dobre auto, załoga, szpiedzy, atmosfera, profesjonalizm, skupienie. Wszystko zadziałało perfekcyjnie! Ostatnia runda to też duże emocje na bardzo trudnych odcinkach. Jest co świętować. Moje myśli są przy tych, którym ten sukces dedykuję – przy ukochanej żonie i całej rodzinie. To nie był łatwy rok, często rajdy schodziły na dalszy plan, a nawet nie byłem pewien, czy będę mógł w nich wystartować. Aga – Ty jesteś Mistrzynią i wygrałaś wszystko! – powiedział Daniel Siatkowski, pilot załogi TVN Turbo Rally Team.

 

Źródło: Auto Partner SA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).