Zakłady FCA w Europie zawieszają produkcję | MOTOFAKTOR

Zakłady FCA w Europie zawieszają produkcję

person Adrian Januszkiewicz 16/03/2020

Koncern FCA ogłosił, że jego spółki zależne FCA Włochy i Maserati tymczasowo zawieszą produkcję w większości europejskich zakładów produkcyjnych.

Powodem wstrzymania prac jest oczywiście pandemia koronawirusa. Tymczasowe zawieszenie, które będzie obowiązywać do 27 marca 2020 r., kontynuuje wdrażanie kompleksowego zestawu działań w odpowiedzi na pandemię i ma umożliwić Grupie skuteczne reagowanie na zakłócenia popytu na rynku poprzez zapewnienie optymalizacji dostaw.

 

W szczególności zawieszenie produkcji ma umożliwić Grupie przygotowanie się do szybkiego rozpoczęcia produkcji, gdy tylko pozwolą na to warunki rynkowe.

 

Zaktualizowany plan produkcji tymczasowo zamknie następujące zakłady w marcu:

 

  • Włochy: Melfi, G. Vico (Pomigliano), Cassino, Mirafiori Carrozzerie, Grugliasco i Modena;
  • Serbia: Kragujevac
  • Polska: Tychy

 

Tak jak koncern wcześniej informował, we wszystkich obiektach FCA zwiększono zakres czyszczenia i odkażania oraz innych usprawnień w zakresie bezpieczeństwa pracowników. Surowe kontrole i środki bezpieczeństwa zostały zastosowane do stołówek i na zewnątrz wszystkich zakładów Grupy. Z kolei w biurach FCA przyspieszyła wdrażanie pracy zdalnej („Smart Working”).

 

Grupa chce wykorzystać te przestoje w celu wprowadzenia zmian w protokołach produkcji i kontroli jakości, aby m.in. zwiększyć ogólną produktywność. W tym celu współpracuje ze swoją bazą zaopatrzenia i partnerami biznesowymi, aby być gotową do przywrócenia działom produkcyjnym wcześniej ustalonych poziomów produkcji, gdy popyt rynkowy powróci.

 

Źródło: FCA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).