Zakłady FCA w Europie zawieszają produkcję | MOTOFAKTOR

Zakłady FCA w Europie zawieszają produkcję

Koncern FCA ogłosił, że jego spółki zależne FCA Włochy i Maserati tymczasowo zawieszą produkcję w większości europejskich zakładów produkcyjnych.

Powodem wstrzymania prac jest oczywiście pandemia koronawirusa. Tymczasowe zawieszenie, które będzie obowiązywać do 27 marca 2020 r., kontynuuje wdrażanie kompleksowego zestawu działań w odpowiedzi na pandemię i ma umożliwić Grupie skuteczne reagowanie na zakłócenia popytu na rynku poprzez zapewnienie optymalizacji dostaw.

 

W szczególności zawieszenie produkcji ma umożliwić Grupie przygotowanie się do szybkiego rozpoczęcia produkcji, gdy tylko pozwolą na to warunki rynkowe.

 

Zaktualizowany plan produkcji tymczasowo zamknie następujące zakłady w marcu:

 

  • Włochy: Melfi, G. Vico (Pomigliano), Cassino, Mirafiori Carrozzerie, Grugliasco i Modena;
  • Serbia: Kragujevac
  • Polska: Tychy

 

Tak jak koncern wcześniej informował, we wszystkich obiektach FCA zwiększono zakres czyszczenia i odkażania oraz innych usprawnień w zakresie bezpieczeństwa pracowników. Surowe kontrole i środki bezpieczeństwa zostały zastosowane do stołówek i na zewnątrz wszystkich zakładów Grupy. Z kolei w biurach FCA przyspieszyła wdrażanie pracy zdalnej („Smart Working”).

 

Grupa chce wykorzystać te przestoje w celu wprowadzenia zmian w protokołach produkcji i kontroli jakości, aby m.in. zwiększyć ogólną produktywność. W tym celu współpracuje ze swoją bazą zaopatrzenia i partnerami biznesowymi, aby być gotową do przywrócenia działom produkcyjnym wcześniej ustalonych poziomów produkcji, gdy popyt rynkowy powróci.

 

Źródło: FCA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).