Zakład ePowertrain FPT Industrial już otwarty | MOTOFAKTOR

Zakład ePowertrain FPT Industrial już otwarty

person Adrian Januszkiewicz 21/10/2022

Firma FPT Industrial zainaugurowała swoją nową fabrykę ePowertrain poświęconą produkcji elektrycznych układów napędowych do pojazdów użytkowych i autobusów.

 

Nowo powstały zakład ePowertrain należący do FPT Industrial to fabryka neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, w pełni poświęcona produkcji osi elektrycznych do ciężkich pojazdów użytkowych, elektrycznych napędów centralnych oraz montażu zestawów akumulatorów do lekkich pojazdów użytkowych i autobusów, których przykłady opisujemy poniżej:

Osie elektryczne do pojazdów ciężarowych - eAX 840-R

Zainstalowana po raz pierwszy w ciężarówce Nikola Tre, eAX 840-R to oś z podwójnym napędem z silników elektrycznych dla pojazdów do 44 ton masy całkowitej, która ma gwarantować wysoką wydajność, niezawodność i niski całkowity koszt posiadania, przy długich okresach wymiany oleju i znamionowej żywotności eksploatacyjnej do 1 200 000 km.

Centralny układ napędowy do lekkich pojazdów użytkowych - eCD 140

Zespół inżynierów FPT Industrial zaprojektował oszczędny, zintegrowany centralny układ napędowy do lekkich pojazdów użytkowych i minibusów, aby zagwarantować łatwą integrację z istniejącymi platformami. W przypadku zastosowań z napędem na tylne koła, podobnie jak w przypadku wszystkich produktów marki, eCD 140 ma być bardzo trwały, wydajny i niezawodny (do 350 000 km z dożywotnim napełnieniem olejem).

Pakiety bateryjne

Dzięki know-how firmy i partnerstwu z Microvast, liderem na rynku ultraszybkich systemów zasilania akumulatorowego o długiej żywotności, marka rozpoczęła rozwój i produkcję akumulatorów do pojazdów użytkowych, minibusów i autobusów, wraz z opcjami wielopaków zarówno przy transporcie towarów, jak i osób.

 

eBS 37 — zestaw akumulatorów dla bezemisyjnej mobilności w mieście

 

Zestaw akumulatorów o pojemności 37 kWh od FPT do zastosowań w lekkich pojazdach dostawczych i minibusach to modułowy zestaw akumulatorów, który zawiera ogniwa i moduły Microvast z unikalną technologią litowo-jonową, oferującą imponującą gęstość energii i głębokość rozładowania (95%), z korzyściami w postaci zmniejszonej wagi akumulatora. Również dzięki technologii NMC (litowo-niklowo-kobaltowo-manganowej), najbardziej wydajnemu rozwiązaniu do tej pory (do zastosowań w pojazdach użytkowych), eBS 37 oferuje szybkie czasy ładowania/rozładowania.

 

Wysoka elastyczność dzięki wewnętrznemu systemowi BMS i rozwiązaniom modułowym sprawia, że ​​zestawy akumulatorów FPT można dostosować do indywidualnych wymagań.

 

eBS 69 – Akumulator do bezemisyjnego transportu osób

 

Zestaw akumulatorów o pojemności 69 kWh od FPT do zastosowań w autobusach to modułowy zestaw akumulatorów, który zawiera ogniwa i moduły Microvast z unikalną technologią litowo-jonową, oferującą imponującą gęstość energii, zapewniającą wysoką wydajność w zastosowaniach w autobusach miejskich. Dzięki technologii NMC (litowo-niklowo-kobaltowo-manganowej), eBS69 oferuje szybkie czasy ładowania/rozładowania. Tu również dzięki wewnętrznemu systemowi BMS i rozwiązaniom „modułowym”  ​​zestawy akumulatorów FPT można dostosować do różnych zastosowań, od autobusów miejskich po międzymiastowe.

 

Źródło: FPT Industrial

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).