Zakład ePowertrain FPT Industrial już otwarty | MOTOFAKTOR

Zakład ePowertrain FPT Industrial już otwarty

Firma FPT Industrial zainaugurowała swoją nową fabrykę ePowertrain poświęconą produkcji elektrycznych układów napędowych do pojazdów użytkowych i autobusów.

 

Nowo powstały zakład ePowertrain należący do FPT Industrial to fabryka neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, w pełni poświęcona produkcji osi elektrycznych do ciężkich pojazdów użytkowych, elektrycznych napędów centralnych oraz montażu zestawów akumulatorów do lekkich pojazdów użytkowych i autobusów, których przykłady opisujemy poniżej:

Osie elektryczne do pojazdów ciężarowych - eAX 840-R

Zainstalowana po raz pierwszy w ciężarówce Nikola Tre, eAX 840-R to oś z podwójnym napędem z silników elektrycznych dla pojazdów do 44 ton masy całkowitej, która ma gwarantować wysoką wydajność, niezawodność i niski całkowity koszt posiadania, przy długich okresach wymiany oleju i znamionowej żywotności eksploatacyjnej do 1 200 000 km.

Centralny układ napędowy do lekkich pojazdów użytkowych - eCD 140

Zespół inżynierów FPT Industrial zaprojektował oszczędny, zintegrowany centralny układ napędowy do lekkich pojazdów użytkowych i minibusów, aby zagwarantować łatwą integrację z istniejącymi platformami. W przypadku zastosowań z napędem na tylne koła, podobnie jak w przypadku wszystkich produktów marki, eCD 140 ma być bardzo trwały, wydajny i niezawodny (do 350 000 km z dożywotnim napełnieniem olejem).

Pakiety bateryjne

Dzięki know-how firmy i partnerstwu z Microvast, liderem na rynku ultraszybkich systemów zasilania akumulatorowego o długiej żywotności, marka rozpoczęła rozwój i produkcję akumulatorów do pojazdów użytkowych, minibusów i autobusów, wraz z opcjami wielopaków zarówno przy transporcie towarów, jak i osób.

 

eBS 37 — zestaw akumulatorów dla bezemisyjnej mobilności w mieście

 

Zestaw akumulatorów o pojemności 37 kWh od FPT do zastosowań w lekkich pojazdach dostawczych i minibusach to modułowy zestaw akumulatorów, który zawiera ogniwa i moduły Microvast z unikalną technologią litowo-jonową, oferującą imponującą gęstość energii i głębokość rozładowania (95%), z korzyściami w postaci zmniejszonej wagi akumulatora. Również dzięki technologii NMC (litowo-niklowo-kobaltowo-manganowej), najbardziej wydajnemu rozwiązaniu do tej pory (do zastosowań w pojazdach użytkowych), eBS 37 oferuje szybkie czasy ładowania/rozładowania.

 

Wysoka elastyczność dzięki wewnętrznemu systemowi BMS i rozwiązaniom modułowym sprawia, że ​​zestawy akumulatorów FPT można dostosować do indywidualnych wymagań.

 

eBS 69 – Akumulator do bezemisyjnego transportu osób

 

Zestaw akumulatorów o pojemności 69 kWh od FPT do zastosowań w autobusach to modułowy zestaw akumulatorów, który zawiera ogniwa i moduły Microvast z unikalną technologią litowo-jonową, oferującą imponującą gęstość energii, zapewniającą wysoką wydajność w zastosowaniach w autobusach miejskich. Dzięki technologii NMC (litowo-niklowo-kobaltowo-manganowej), eBS69 oferuje szybkie czasy ładowania/rozładowania. Tu również dzięki wewnętrznemu systemowi BMS i rozwiązaniom „modułowym”  ​​zestawy akumulatorów FPT można dostosować do różnych zastosowań, od autobusów miejskich po międzymiastowe.

 

Źródło: FPT Industrial

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).