Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UK wcześniej niż zakładano | MOTOFAKTOR

Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UK wcześniej niż zakładano

Zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych w Wielkiej Brytanii najpóźniej do 2035 r.

Zmiana nastąpiła po tym, jak eksperci stwierdzili, że wprowadzenie zakazu sprzedażny aut spalinowych w  2040 r. to za późno, by Wielka Brytania osiągnęła swój cel praktycznie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

 

Brytyjski premier Boris Johnson zaprezentował zmiany podczas wydarzenia inaugurującego szczyt klimatyczny ONZ w listopadzie. Powiedział, że rok 2020 będzie decydującym rokiem działań klimatycznych dla planety.

 

Szczyt, znany jako COP26, odbywa się w Glasgow. Jest to doroczne spotkanie pod przewodnictwem ONZ, którego celem jest ocena postępów w walce ze zmianami klimatu.

 

Sir David Attenborough powiedział podczas inauguracji w londyńskim Muzeum Nauki, że nie może się doczekać COP26 i uznał to za zachęcające, że rząd Wielkiej Brytanii rozpoczyna rok działań na rzecz klimatu.

 

Johnson powiedział, że zakaz sprzedaży nowych samochodów benzynowych i Diesli nadejdzie, nawet jeśli to możliwe, jeszcze przed 2035 rokiem, właczjac w to pojazdy hybrydowe. Po wejściu zakazu w życie mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli kupować samochody wyłącznie elektryczne lub wodorowe.

 

Rząd Szkocji nie wprowadzi zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych, ale już zobowiązał się do ograniczenia ich do 2032 r. za pomocą takich środków, jak rozbudowa sieci ładowania samochodów elektrycznych.

 

Więcej TUTAJ

 

Źródło: BBC

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).