Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UK wcześniej niż zakładano | MOTOFAKTOR

Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UK wcześniej niż zakładano

person Adrian Januszkiewicz 5/02/2020

Zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych w Wielkiej Brytanii najpóźniej do 2035 r.

Zmiana nastąpiła po tym, jak eksperci stwierdzili, że wprowadzenie zakazu sprzedażny aut spalinowych w  2040 r. to za późno, by Wielka Brytania osiągnęła swój cel praktycznie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

 

Brytyjski premier Boris Johnson zaprezentował zmiany podczas wydarzenia inaugurującego szczyt klimatyczny ONZ w listopadzie. Powiedział, że rok 2020 będzie decydującym rokiem działań klimatycznych dla planety.

 

Szczyt, znany jako COP26, odbywa się w Glasgow. Jest to doroczne spotkanie pod przewodnictwem ONZ, którego celem jest ocena postępów w walce ze zmianami klimatu.

 

Sir David Attenborough powiedział podczas inauguracji w londyńskim Muzeum Nauki, że nie może się doczekać COP26 i uznał to za zachęcające, że rząd Wielkiej Brytanii rozpoczyna rok działań na rzecz klimatu.

 

Johnson powiedział, że zakaz sprzedaży nowych samochodów benzynowych i Diesli nadejdzie, nawet jeśli to możliwe, jeszcze przed 2035 rokiem, właczjac w to pojazdy hybrydowe. Po wejściu zakazu w życie mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli kupować samochody wyłącznie elektryczne lub wodorowe.

 

Rząd Szkocji nie wprowadzi zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych, ale już zobowiązał się do ograniczenia ich do 2032 r. za pomocą takich środków, jak rozbudowa sieci ładowania samochodów elektrycznych.

 

Więcej TUTAJ

 

Źródło: BBC

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).