Zadbaj o czystość powietrza w kabinie pojazdu | MOTOFAKTOR

Zadbaj o czystość powietrza w kabinie pojazdu

Wszyscy mówią o jakości powietrza na ulicach miast, a co z powietrzem, którym oddychamy w samochodzie?

W czasach toczącej się dyskusji na temat zanieczyszczenia pyłem drogowym i rosnącej liczby osób cierpiących na alergie, czystość powietrza wewnątrz pojazdu staje się coraz bardziej ważna dla świadomych kierowców – zwłaszcza tych podróżujących z rodzinami. Podobnie jak odkurzacz, system wentylacji w samochodzie zasysa około 540,000 litrów powietrza na godzinę, a wraz z nim zanieczyszczenia, alergeny, spaliny i nieprzyjemne zapachy. To sprawia, że stężenie zanieczyszczeń w kabinie kierowcy jest ponad pięciokrotnie większe niż przy drodze.

 

Oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem może prowadzić do zmniejszenia koncentracji kierowcy, przemęczenia, wywołać reakcje alergiczne, a przez to wszystko zwiększyć ryzyko wypadku. Firma Hengst, niemiecki specjalista w dziedzinie filtracji, opracowała unikalne rozwiązanie zabezpieczające zdrowie kierowców i pasażerów. Dzięki nowym filtrom kabinowym Blue.care pyłki, pleśń, zarodniki, zapachy oraz bakterie są niezawodnie filtrowane z powietrza. To w istotny sposób wpływa na dobre samopoczucie i lepszą koncentrację podczas jazdy.

Dzięki pięciowarstwowym filtrom optymalnie oczyszczającym powietrze możesz odetchnąć z ulgą

Filtr kabinowy Blue.care składa się z pięciu różnych warstw, zapewniających optymalne rezultaty w sposobie oczyszczania powietrza napływającego do kabiny pojazdu. W porównaniu ze standardowym filtrem z węglem aktywnym Blue.care dodatkowo neutralizuje alergeny i bakterie.

Hengst Blue.care - pięć warstw dla optymalnej ochrony przed rozwojem bakterii

Pierwsza warstwa zawiera elektrostatyczne medium wstępnego filtrowania, które wychwytuje większe cząstki. Warstwa druga medium zatrzymuje więcej pyłu; trzecia z aktywną warstwą węgla, oddziela opary, zapachy i szkodliwe gazy takie jak ozon, tlenek azotu i dwutlenek siarki. Czwarta warstwa to włókna Meltblown, które zatrzymują drobne pyły i mikrocząsteczki o średnicy mniejszej niż 2.5 μm. Piąta, bio-funkcyjna warstwa pokryta jest innowacyjną niebieską powłoką opartą na nanocząsteczkach srebra, dzięki którym ma unikalne właściwości neutralizujące bakterie i hamujące ich rozmnażanie w układzie wentylacyjnym. Dzięki filtrom kabiny Blue.care kierowca oraz pasażerowie otrzymują wolne od nieprzyjemnych zapachów i alergenów wnętrze samochodu oraz czyste, wolne od szkodliwych substancji powietrze.

Poczuj różnicę w komforcie montażu i jazdy - znajdź odpowiedni filtr dla każdego samochodu

Odetchnij z ulgą. Wypróbuj nowoczesny filtr kabinowy z cząsteczkami srebra i poczuj różnicę w jakości powietrza oraz komforcie montażu i jazdy. Filtry Blue.care są dostępne dla niemal każdego modelu wiodących producentów aut. Więcej informacji na temat filtrów Blue.care można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).