Zadbaj o czystość powietrza w kabinie pojazdu | MOTOFAKTOR

Zadbaj o czystość powietrza w kabinie pojazdu

person 30/03/2018

Wszyscy mówią o jakości powietrza na ulicach miast, a co z powietrzem, którym oddychamy w samochodzie?

W czasach toczącej się dyskusji na temat zanieczyszczenia pyłem drogowym i rosnącej liczby osób cierpiących na alergie, czystość powietrza wewnątrz pojazdu staje się coraz bardziej ważna dla świadomych kierowców – zwłaszcza tych podróżujących z rodzinami. Podobnie jak odkurzacz, system wentylacji w samochodzie zasysa około 540,000 litrów powietrza na godzinę, a wraz z nim zanieczyszczenia, alergeny, spaliny i nieprzyjemne zapachy. To sprawia, że stężenie zanieczyszczeń w kabinie kierowcy jest ponad pięciokrotnie większe niż przy drodze.

 

Oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem może prowadzić do zmniejszenia koncentracji kierowcy, przemęczenia, wywołać reakcje alergiczne, a przez to wszystko zwiększyć ryzyko wypadku. Firma Hengst, niemiecki specjalista w dziedzinie filtracji, opracowała unikalne rozwiązanie zabezpieczające zdrowie kierowców i pasażerów. Dzięki nowym filtrom kabinowym Blue.care pyłki, pleśń, zarodniki, zapachy oraz bakterie są niezawodnie filtrowane z powietrza. To w istotny sposób wpływa na dobre samopoczucie i lepszą koncentrację podczas jazdy.

Dzięki pięciowarstwowym filtrom optymalnie oczyszczającym powietrze możesz odetchnąć z ulgą

Filtr kabinowy Blue.care składa się z pięciu różnych warstw, zapewniających optymalne rezultaty w sposobie oczyszczania powietrza napływającego do kabiny pojazdu. W porównaniu ze standardowym filtrem z węglem aktywnym Blue.care dodatkowo neutralizuje alergeny i bakterie.

Hengst Blue.care - pięć warstw dla optymalnej ochrony przed rozwojem bakterii

Pierwsza warstwa zawiera elektrostatyczne medium wstępnego filtrowania, które wychwytuje większe cząstki. Warstwa druga medium zatrzymuje więcej pyłu; trzecia z aktywną warstwą węgla, oddziela opary, zapachy i szkodliwe gazy takie jak ozon, tlenek azotu i dwutlenek siarki. Czwarta warstwa to włókna Meltblown, które zatrzymują drobne pyły i mikrocząsteczki o średnicy mniejszej niż 2.5 μm. Piąta, bio-funkcyjna warstwa pokryta jest innowacyjną niebieską powłoką opartą na nanocząsteczkach srebra, dzięki którym ma unikalne właściwości neutralizujące bakterie i hamujące ich rozmnażanie w układzie wentylacyjnym. Dzięki filtrom kabiny Blue.care kierowca oraz pasażerowie otrzymują wolne od nieprzyjemnych zapachów i alergenów wnętrze samochodu oraz czyste, wolne od szkodliwych substancji powietrze.

Poczuj różnicę w komforcie montażu i jazdy - znajdź odpowiedni filtr dla każdego samochodu

Odetchnij z ulgą. Wypróbuj nowoczesny filtr kabinowy z cząsteczkami srebra i poczuj różnicę w jakości powietrza oraz komforcie montażu i jazdy. Filtry Blue.care są dostępne dla niemal każdego modelu wiodących producentów aut. Więcej informacji na temat filtrów Blue.care można znaleźć na stronie internetowej producenta.

user photo

Autor

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).