Yokohama Rubber testuje w Japonii system TPRS | MOTOFAKTOR

Yokohama Rubber testuje w Japonii system TPRS

person Adrian Januszkiewicz 30/06/2022

Yokohama Rubber testuje system TPRS, który zdalnie monitoruje ciśnienie powietrza w oponach, we współpracy z korporacjami taksówkowymi z prefektury Kyoto.

 

TPRS ma umożliwić operatorom flot samochodowych i personelowi serwisowemu Yokohamy zdalne monitorowanie i rejestrowanie ciśnienia powietrza w oponach aut flotowych, a także ich lokalizację. Dzięki temu możliwe będzie np. wczesne wykrycie przebicia opony, które powoduje stopniowe uchodzenie z niej powietrza, i jej szybka naprawa lub wymiana. Wykrywanie takich usterek w czasie rzeczywistym może przyczynić się do zapobiegania wypadkom drogowym. TPRS będzie także wspierał prawidłową konserwację opon, przeglądy samochodów oraz efektywność paliwową, która jest mocno powiązana z odpowiednim ciśnieniem w oponach.

Jak działa system Yokohamy?

Dane z czujników TPRS montowanych wewnątrz opony są przesyłane w czasie rzeczywistym do menedżera floty za pośrednictwem urządzenia instalowanego w biurze operatora taksówek lub na jego parkingu oraz serwera znajdującego się w chmurze. Gdy ciśnienie powietrza spadnie do poziomu, który wpływa na zużycie paliwa lub wskazuje możliwość przebicia opony, system alarmuje menedżera.

 

W przeciwieństwie do konwencjonalnych zaworów TPMS (system monitorowania ciśnienia w oponach), TPRS (system zdalnego monitorowania ciśnienia) może być używany w wielu różnych pojazdach i typach kół i będzie oferowany przez Yokohamę na rynku wtórnym.

 

Celem rozwoju technologicznego czujników do opon do samochodów osobowych jest bezpieczeństwo na drogach, a także reagowanie na zmiany w usługach związanych z mobilnością takie, jak CASE i MaaS. Aby osiągnąć te cele firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe oraz praktyczne testy z partnerami z różnych branży.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).