Yokohama Rubber testuje w Japonii system TPRS | MOTOFAKTOR

Yokohama Rubber testuje w Japonii system TPRS

Yokohama Rubber testuje system TPRS, który zdalnie monitoruje ciśnienie powietrza w oponach, we współpracy z korporacjami taksówkowymi z prefektury Kyoto.

 

TPRS ma umożliwić operatorom flot samochodowych i personelowi serwisowemu Yokohamy zdalne monitorowanie i rejestrowanie ciśnienia powietrza w oponach aut flotowych, a także ich lokalizację. Dzięki temu możliwe będzie np. wczesne wykrycie przebicia opony, które powoduje stopniowe uchodzenie z niej powietrza, i jej szybka naprawa lub wymiana. Wykrywanie takich usterek w czasie rzeczywistym może przyczynić się do zapobiegania wypadkom drogowym. TPRS będzie także wspierał prawidłową konserwację opon, przeglądy samochodów oraz efektywność paliwową, która jest mocno powiązana z odpowiednim ciśnieniem w oponach.

Jak działa system Yokohamy?

Dane z czujników TPRS montowanych wewnątrz opony są przesyłane w czasie rzeczywistym do menedżera floty za pośrednictwem urządzenia instalowanego w biurze operatora taksówek lub na jego parkingu oraz serwera znajdującego się w chmurze. Gdy ciśnienie powietrza spadnie do poziomu, który wpływa na zużycie paliwa lub wskazuje możliwość przebicia opony, system alarmuje menedżera.

 

W przeciwieństwie do konwencjonalnych zaworów TPMS (system monitorowania ciśnienia w oponach), TPRS (system zdalnego monitorowania ciśnienia) może być używany w wielu różnych pojazdach i typach kół i będzie oferowany przez Yokohamę na rynku wtórnym.

 

Celem rozwoju technologicznego czujników do opon do samochodów osobowych jest bezpieczeństwo na drogach, a także reagowanie na zmiany w usługach związanych z mobilnością takie, jak CASE i MaaS. Aby osiągnąć te cele firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe oraz praktyczne testy z partnerami z różnych branży.

 

Źródło: Yokohama

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).