Yokohama Rubber testuje czujnik do inteligentnych opon | MOTOFAKTOR

Yokohama Rubber testuje czujnik do inteligentnych opon

person Adrian Januszkiewicz 24/11/2021

Yokohama Rubber rozpoczęła w Japonii praktyczne testy czujnika mocowanego do wewnętrznej powierzchni opony.

Testy są prowadzane przy użyciu czujnika opony opracowanego przez Yokohama Rubber, urządzenia pokładowego opracowanego przez Alps Alpine Co. Ltd. oraz dostawcy informacji mapowych Zenrin. Mają one potwierdzić trwałość czujników oraz zdolność nowo opracowanego systemu współpracującego z czujnikami (Tire air Pressure Remote access System = TPRS) do zdalnego monitorowania w czasie rzeczywistym ciśnienia w oponach, temperatury i lokalizacji pojazdu.

 

Ponadto testowane jest zastosowanie systemu dla celów personelu serwisów motoryzacyjnych, które zajmują się przeglądami pojazdów i konserwacją opon. System Yokohamy ma ułatwić efektywne zarządzanie oponami i bardziej wydajne planowanie przeglądów. Uwzględnia również korzyści dla kierowców. Wspomoże bezpieczną eksploatację pojazdów i poprawi ich wydajność paliwową dzięki zapewnieniu utrzymania odpowiedniego ciśnienia w oponach. Dane systemowe są zapisywane w chmurze w czasie rzeczywistym.

Do 2023 r. dodana zostanie kolejna funkcja – wykrywanie zużycia bieżnika. Pozwoli to na wysyłanie powiadomień do kierowców i operatorów flotowych o terminie rotacji opon lub ich wymiany. Yokohama Rubber będzie stopniowo rozbudowywać funkcje czujników, aby proponować bezpieczne trasy przejazdu, trasy z ominięciem korków, czy informować o konieczności założenia łańcuchów.

 

Nowy system Yokohama Rubber odpowiada na zmiany w przemyśle motoryzacyjnym i zapotrzebowanie na ogumienie dostosowane do standardów CASE i MaaS oraz stanowiące część Internetu rzeczy. Jest częścią technologii opon inteligentnych – SensorTire Technology, której celem jest zapewnienie stałego wsparcia dla bezpiecznego i zdrowego przemieszczania się ludzi, a także reagowanie na zmiany w zapotrzebowaniu na mobilność poprzez dostarczanie danych uzyskanych z opon IoT kierowcom i operatorom różnorodnych usług związanych z samochodami. Aby osiągnąć te cele Yokohama Rubber prowadzi prace badawczo-rozwojowe oraz praktyczne testy z partnerami z różnych branż.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).