Yokohama i Alps Alpine opracowują czujniki do opon | MOTOFAKTOR

Yokohama i Alps Alpine opracowują czujniki do opon

person Adrian Januszkiewicz 13/11/2019

Yokohama ogłosiła, że wraz z Alps Alpine prowadzi prace wdrożeniowe nad czujnikami do opon osobowych spełniającymi wymogi CASE.

Zdaniem przedstawicieli Yokohama Rubber Co. opony powinny spełniać wymogi i wpisywać się w założenia koncepcji Internetu rzeczy – Internet of Things (IoT). Koncentrując się na aspekcie strategii CASE, pod hasłem “Connected” (“połączony”), Yokohama prowadzi prace wdrożeniowe, które mają na celu opracowanie rozwiązania wykorzystującego narzędzia cyfrowe do przetwarzania danych dotyczących zużycia opon i warunków na drodze. System ten będzie stanowić uzupełnienie technologii monitorowania ciśnienia w oponach. Yokohama kładzie nacisk na rozwój aplikacji i rozwiązań technologicznych, które przekazują dane z opon wprost do kierowcy i innych podmiotów. Taki system to prawdziwa rewolucja w świecie opon i niezwykle praktyczne udogodnienie dla kierowców i serwisów samochodowych.

 

W celu szybkiej realizacji projektu wdrożenia tego rozwiązania Yokohama połączyła siły z pochodzącą z Japonii, międzynarodową korporacją Alps Alpine, producentem komponentów elektrycznych, które opracowuje i wytwarza. Firma prowadzi też sprzedaż części wykorzystywanych do produkcji smartfonów oraz elementów wyposażenia pojazdów i innych urządzeń, służących do przekazywania informacji i komunikowania się. Marka Alpine jest liderem w branży samochodowego sprzętu car audio i wideo. Alps Alpine dysponuje zapleczem związanym z projektowaniem i tworzeniem oprogramowania, dzięki czemu jest doskonałym partnerem dla Yokohamy w wielu obszarach.

W 2004 roku Yokohama Rubber Co., jako pierwszy japoński producent opon, wprowadziła system monitorujący ciśnienie w oponach TPMS dla samochodów osobowych. Sprzedaż systemu “Air Watch” ruszyła w roku 2005. Rozwiązanie to w 2004 roku otrzymało nagrodę Good Design Award, zaś w 2006 roku – nagrodę w kategorii Functional Goods & Accessories podczas gali Nikkan Jidosha Shimbun Car Accessory Awards 2006.

 

Od 2003 roku Yokohama Rubber dostarcza system monitorowania ciśnienia HiTES do przedsiębiorstw transportowych, dla których wyjątkowo istotna jest kwestia szczegółowego kontrolowania stanu opon w kontekście bezpieczeństwa pasażerów busów i pojazdów ciężarowych, niższego zużycia paliwa, lepszej wydajności i ochrony środowiska. Możliwość sprawdzenia historii użytkowania opon i innych informacji o pojeździe, w połączeniu z systemem monitorowania opon TMS Yokohama Rubber, ma umożliwić użytkownikom pełną kontrolę, w tym planowanie przeglądów opon, a także przyczynić się do promowania wykorzystywania opon bieżnikowanych na szerszą skalę.

 

CASE – akronim słów Connected, Autonomous, Shared & Services, skrót od wspólnego użytkowania samochodów i usług powiązanych oraz Electric (e-samochodów).

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).