XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników z TÜV SÜD Polska | MOTOFAKTOR

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników z TÜV SÜD Polska

person Adrian Januszkiewicz 21/02/2022

TÜV SÜD Polska podczas XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie edukować uczestników o najwyższych standardach jakości i bezpieczeństwa.

TÜV SÜD specjalizuje się w testowaniu, certyfikacji, audytowaniu i usługach szkoleniowych. Spółka, od momentu jej utworzenia w 1866 roku, angażuje się we wspieranie rozwoju poprzez ochronę ludzi, środowiska oraz zasobów przed zagrożeniami związanymi z technologią. W branży motoryzacyjnej przyznaje m.in. certyfikaty oponiarskie (PZPO), przeprowadza certyfikację warsztatów blacharsko – lakierniczych i mechanicznych.

 

Eksperci TÜV SÜD Polska posiadają profesjonalną, szczegółową wiedzę dotyczącą wymagań technicznych, jakie powinny spełniać warsztaty samochodowe, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom. Tą wiedzą podzielą się z uczestnikami XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Świadomość wymagań technicznych, jakim obecnie musi sprostać warsztat samochodowy, to niezwykle istotny element w pracy każdego mechanika zawodowego i niezbędna wiedza dla młodych mechaników, którzy wchodzą na rynek pracy.

 

Mechanicy samochodowi powinni zdawać sobie sprawę, że bezpieczeństwo pracy w serwisie zapewnia nie tylko dostosowanie do wymaganych norm technicznych pomieszczeń i urządzeń warsztatowych, ale to także kwestia bezpieczeństwa pracy ludzi i wyposażenia ich w odpowiednie uprawnienia. W dobie upowszechniania się pojazdów hybrydowych i elektrycznych niezbędne jest posiadanie uprawnień do ich obsługi a także znajomość wytycznych obejmujących przygotowanie miejsca pracy, aby spełniało ono normy bezpieczeństwa i BHP – wyjaśnia Marek Nytko, ekspert ds. mobility w TÜV SÜD Polska.

 

Już od ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników trwają prace nad stworzeniem nowego zawodu – mechanika pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Kolejne kroki to promocja i certyfikacja tego zawodu oraz wprowadzenie na rynek pracy profesjonalnych kadr, wyposażonych w niezbędne uprawnienia, przygotowanych do obsługi nowoczesnych samochodów.

 

Łączymy siły, aby przygotować młodych ludzi na wyzwania, jakie stawiają przed nimi rozwój motoryzacji i wymagania rynku pracy. Nasz cel to przekazanie im wiedzy niezbędnej do obsługi pojazdów hybrydowych i elektrycznych, pomoc w zdobyciu odpowiednich uprawnień tak, aby po zakończeniu nauki w szkołach, byli w pełni gotowi do bezpiecznego wykonywania zawodu – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

TÜV SÜD z siedzibą w Monachium jest zaufanym partnerem w obszarach bezpieczeństwa, jakości oraz zrównoważonego rozwoju. W ciągu ostatnich 150 lat organizacja zapewniła swoim partnerom i klientom kompleksowe usługi w zakresie badań, certyfikacji, audytowania oraz weryfikacji. TÜV SÜD umożliwia działania w społeczeństwie i biznesie, pozostając wiernymi celowi ochrony ludzi, środowiska i zasobów przed zagrożeniami związanymi z technologią.

 

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

 

Źródło: V8 Team

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).