X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników - trwają zapisy | MOTOFAKTOR

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników - trwają zapisy

Przed nami X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, która wyłoni prawdziwych specjalistów motoryzacyjnych w już 6 kategoriach.

To już ostatni moment na zgłoszenie udziału w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa. Do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dołączyli nowi partnerzy. A to oznacza wiele nowości przygotowanych specjalnie dla uczestników konkursu. Co nowego czeka ich podczas tegorocznej edycji?

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w sześciu kategoriach:

 

  • Młody Mechanik
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Elektromobilni
  • Młody Lakiernik
  • Mechanik Zawodowy
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych – kategoria pojawia się na Mistrzostwach po raz pierwszy

 

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to nieco inne zasady udziału dla zespołów uczniowskich. Specjalnie dla nich organizatorzy wydarzenia zmienili je tak, by zachęcić jak najwięcej grup do udziału i sprawdzenia szkolnej wiedzy w praktyce.

 

Po raz pierwszy w historii wydarzenia szkoły mogą zgłosić udział nieograniczonej liczby uczestników. Po raz pierwszy również uczniowie mogą wziąć udział indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach, każdy jednak musi mieć przydzielonego opiekuna. Uczestnicy mogą zapisać się jednocześnie do kilku kategorii. Dodatkowo, jeden opiekun może być przypisany do kilku zespołów jednocześnie. Nowe zasady uczestnictwa pozwalają uczestnikom na udział znacznie większej liczby reprezentantów szkoły niż do tej pory.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to wydarzenie całoroczne. Aktywności, atrakcje czy szkolenia i inicjatywy edukacyjne nie kończą się wraz z finałem. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to inicjatywa edukacyjna łącząca sferę edukacji z biznesem. Na wsparcie organizatorów i partnerów, pomoc w edukacji i dodatkowe korzyści można liczyć przez cały rok.

Wydarzenia i nowości X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:

Nowy partner strategiczny – PLATINUM ORLEN OIL. X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zyskały strategicznego partnera – markę PLATINUM ORLEN OIL, znaną z wysokiej jakości olejów silnikowych. Dzięki współpracy, uczestnicy zyskują okazję, by czerpać z wiedzy ekspertów marki. PLATINUM ORLEN OIL dostarczy dla nich firmowe kombinezony.

 

Iną wyjątkową atrakcją, jaką przygotowała marka PLATINUM ORLEN OIL, jest PLATINUM CARD. Zespół uczniowski, który zdobędzie w ramach Akademii Młodego Mechanika najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych zyska możliwość udziału w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a szkoła, z której pochodzi drużyna, otrzyma produkty ORLEN OIL oraz upominki z logo marki PLATINUM ORLEN OIL.

 

Nowy partner Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to także szansa na kontakty z profesjonalistami z branży olejowej, poszerzenie wiedzy na temat środków smarowych, a dodatkowo spotkania z Ambasadorami marki.

 

Bank Ochrony Środowiska – nowy partner Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W tym roku dołączył do grona partnerów Mistrzostw także Bank Ochrony Środowiska. BOŚ zadba o dostarczenie uczestnikom wiedzy z zakresu ekologii. Najlepsi mogą liczyć na „zieloną kartę” uprawniającą do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w ramach akcji „BOŚ Edukacja”. Szczegóły wkrótce.

 

Akademia Młodego Mechanika. Dzięki Akademii Młodego Mechanika, szkoleniom i materiałom edukacyjnym dostarczanym przez partnerów, uczestnicy otrzymają wskazówki, jak przygotować się do finałów, na jakie obszary warto zwrócić uwagę, pogłębią swoją wiedzę z zagadnień, z jakimi spotkacie się podczas eliminacji czy finału.

 

Akademia Młodego Mechanika to także jej twórcy i ambasadorzy: Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo – również ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz jego syn Karol Duda, 15-letni kierowca wyścigowy, który posiada 2 tytuły mistrza w Pucharze AERDC 2018, AWD i JUNIOR.

 

#ŁączymyPokolenia – to hasło będzie towarzyszyło transmisji, jaka w ramach Akademii Młodego Mechanika, zostanie przeprowadzona z „Garażu Dudy”. Wraz z Grzegorzem Dudą i jego synem Karolem wezmą w niej udział partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i goście specjalni. To waśnie wtedy pojawi się więcej szczegółów dotyczących przebiegu eliminacji oraz wylosowana zostanie dla najbardziej aktywnych uczestników transmisji limitowana odzież Duda Garage Akademia Młodego Mechanika. Grzegorz i Karol Duda wybiorą najlepszych uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Nowi partnerzy technologiczni. W tym roku o zaplecze technologiczne Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zadbają firmy Google, GoCloud, Dell Technologies i LOCO. Dzięki nowoczesnym, najnowszym technologiom dostarczonym przez gigantów rynku usług cyfrowych i IT eliminacje i finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zyskają zupełnie inny wymiar. W tym roku połączenie z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędzie się za pośrednictwem platformy Google Meet.

 

Akcja Filtracja. Powraca znana uczestnikom poprzednich edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników „Akcja Filtracja” – w tym roku kierowana nie tylko do młodych, ale także do zawodowych mechaników. Wystarczy wejść na akademiamlodegomechanika.pl, zarejestrować się na platformie, przejść szkolenie marki FILTRON i wypełnić test sprawdzający zdobytą wiedzę. A jest o co walczyć. Nagroda jest wyjątkowo atrakcyjna – to „zielona karta” uprawniająca do udziału w finałach oraz nagrody rzeczowe. Wiedzę dotyczącą filtracji można także pogłębiać na stronie https://academy.filtron.eu.

 

Partnerem strategicznym kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych jest firma Kramp, która w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny. Kramp służy klientom od pokoleń, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i wspierając ich nie tylko dostarczając części i sprzedając je, ale również oferując wartość dodaną: w postaci rozwiązań biznesowych, aplikacji Kramp, rozwiązań technicznych i wsparcia ekspertów. Kramp jest również właścicielem sieci sklepów Grene. Eksperci Kramp i Grene dostarczą uczestnikom potężną dawkę wiedzy z zakresu serwisowania maszyn i pojazdów rolniczych zarówno w ramach Akademii Młodego Mechanika, jak i eliminacji oraz finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Jak co roku merytoryczną dawkę wiedzy oraz cenne nagrody zagwarantuje firma febi. Ferdinand Bilstein to jedna z najstarszych niemieckich marek motoryzacyjnych skupiająca znane i rozpoznawalne przez mechaników marki takie jak febi, Swag i Blue Print. Marka febi wyspecjalizowana jest w elementach układu kierowniczego i zawieszenia, elementach metalowo-gumowych, układach hamulcowych oraz podzespołach układu elektrycznego do samochodów osobowych i użytkowych.

 

Oferta obejmuje ponad 44 000 części zamiennych do wszystkich popularnych modeli samochodów osobowych i użytkowych. Firma jest zarówno dostawcą jak i producentem dlatego też odpowiednie standardy jakościowe febi konsekwentnie dotyczą wszystkich części i usług a w ofercie febi znajdują się wyłącznie produkty o jakości OE. Cały asortyment jest objęty 3- letnią gwarancją producenta.

 

Certyfikaty i elektromobilność. Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych w ramach ogólnopolskiej akcji elektromobilni.pl, TÜV SÜD, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich, Politechniką Rzeszowską oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego uczestnicy otrzymają specjalnie dla nich przygotowane certyfikaty potwierdzające zdobycie wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu mechanika pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Elektromobilność zdominuje w tym roku Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników.

 

Zagadnienia obsługi pojazdów elektrycznych i hybrydowych, czy wykorzystania paliw alternatywnych będą obecne we wszystkich kategoriach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Specjalnie dla uczestników organizator tworzy nową kwalifikację zawodową. Przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych złożono wniosek do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o utworzenie kwalifikacji rynkowej z zakresu mechaniki pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

 

Nagrody. Tak, jak co roku, uczestnicy będą walczyć o cenne nagrody, choć nie one są najważniejsze. Uczniowie będą walczyć o nagrody indywidualne, a dla swoich szkół będą mogli zdobyć VOUCHERY (do zrealizowania na wyposażenie do warsztatów szkolnych), szkolenia oraz wizyty w zakładach produkcyjnych partnerów. Nie zapomniano również o nauczycielach – tak ważnych dla całego procesu edukacji. Każdy uczestnik eliminacji otrzyma dyplom, a finaliści i ich opiekunowie certyfikaty. Do najbardziej aktywnych szkół, które zaangażują się w promocję wydarzenia oraz dla tych, które wystawią jak najwięcej uczestników, trafią cenne upominki. #WspieramyPolskieSzkoły

 

VOUCHERY oraz nagrody rzeczowe trafią również do zwycięzców kategorii Mechanik Zawodowy, a Yanosik wraz ze swoim portalem Yanosik Warsztaty zapewni widoczność oraz promocję zwycięskiego warsztatu.

 

Rejestracja trwa! Udział w zawodach jest BEZPŁATNY. Zapisy trwają do 18 czerwca 2021 r. do godziny 11:59. Instrukcja rejestracji

 

Osobom, które nie dostaną się do finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników organizator zapewni szkolenia przygotowywane razem z TÜV SÜD Polska.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie, V8 Team oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Partnerami Mistrzostw są: PLATINUM ORLEN OIL, Kramp, Grene, FILTRON, John Deere, Google, GoCloud, Dell Technologies, febi bilstein, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Bank Ochrony Środowiska, TÜV SÜD Polska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Briggs&Stratton, Chabin, miesięcznik rolniczy „TOP AGRAR” oraz magazyn rolniczy „Profi”, LOCO, LCO, Yanosik, Yanosik Warsztaty, Targi Techniki Motoryzacyjnej, Poznań Motor Show, Poznań Game Arena, Duda Garage, Hydrogen Poland, KEZO Centrum Badawcze PAN, PACTT oraz Politechnika Rzeszowska, Wojskowa Akademia Techniczna, Instytut Badań Edukacyjnych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Ochotnicze Hufce Pracy, Ósemka. Patronem medialnym edukacyjnym wydarzenia jest Librus.

 

Patronat nad Mistrzostwami objęły: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, NCBR, PARP, ARiMR, KRUS, KOWR, TÜV SÜD, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Kierunkowskaz, Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Badań Edukacyjnych.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest TVP1.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Zapisy do Mistrzostw Mechaników na platformie https://akademiamlodegomechanika.pl.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).