Wyjątkowe V8 w nowym BMW | MOTOFAKTOR

Wyjątkowe V8 w nowym BMW

Nowy silnik V8 od BMW charakteryzują zaawansowane rozwiązania techniczne i rzemieślnicza precyzja.

Nowe BMW serii 8 Coupé montowane jest w zakładach BMW w Dingolfing, natomiast silnik tego modelu produkowany jest w głównym zakładzie firmy w Monachium. Równolegle z rozpoczęciem produkcji nowego luksusowego samochodu sportowego ukończono produkcję pierwszych silników V8 do BMW M850i xDrive Coupé (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,5 – 10,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 240 – 228 g/km). Silnik modelu BMW M Performance o pojemności 4,4 l i mocy 390 kW / 530 KM produkowany jest w zakładach produkcji silników w najstarszej fabryce BMW Group. Najnowocześniejsze, zaawansowane technologicznie procesy oraz rzemieślnicza precyzja doświadczonych wykwalifikowanych pracowników składają się na proces produkcyjny charakteryzujący się najwyższą jakością.

 

O niezwykłym charakterze nowego silnika V8 poza kulturą pracy i sportowymi osiągami świadczą również procesy produkcyjne stosowane w monachijskiej fabryce. Te wyczynowe silniki powstają przy dużym udziale precyzyjnej pracy rzemieślniczej wykonywanej przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy prowadzą każdy silnik przez indywidualny proces produkcji. Blok silnika, skrzynia korbowa i głowice cylindrów nowego silnika V8 są dostarczane do Monachium z odlewni metali lekkich BMW Group w Landshut, montowane na nośnikach systemowych ze zintegrowanym modułem danych, a następnie obrabiane mechanicznie z najwyższą precyzją. Umożliwia to zapisywanie podczas procesu produkcyjnego wszystkich danych istotnych dla jakości, takich jak momenty dokręcania śrub czy luz zaworów. Wymiana danych gwarantuje, że na wszystkich stanowiskach montażowych stosowane są narzędzia i momenty dokręcania odpowiednie dla danego silnika. Ponadto główne elementy, takie jak panewki, korbowody czy głowice cylindrów, otrzymują indywidualny kod. Dzięki temu drogę każdego elementu można precyzyjnie prześledzić od momentu przyjęcia towaru aż po montaż.

Poprzez montaż nowego silnika V8 w głównej siedzibie w Monachium BMW Group podkreśla znaczenie budowy silników w tych najstarszych zakładach produkcyjnych. Doświadczenie specjalistów z fabryki BMW w Monachium w zakresie mocnych i złożonych jednostek napędowych wykorzystywane jest również w produkcji silników 6- i 8-cylindrowych do aktualnych modeli BMW M oraz silników 12-cylindrowych do BMW M760Li xDrive i modeli Rolls-Royce’a. Zapewnia ono zgodność z najwyższymi standardami jakości i bezkompromisową jakość wykonania, co gwarantuje nowemu BMW M850i xDrive Coupé doskonałe osiągi i pozwala uzyskać maksymalną radość z jazdy.

 

Źródło: BMW Group

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).