Współpraca NSK i Volkswagena daje pierwsze owoce | MOTOFAKTOR

Współpraca NSK i Volkswagena daje pierwsze owoce

W ramach współpracy NSK wyprodukuje wysokowydajny elektryczny system wspomagania układu kierowniczego do EV Volkswagena.

W czerwcu 2019 r. NSK Ltd. i Volkswagen AG rozpoczęły formalną współpracę między odpowiednimi działami firm, mając na celu rozwój innowacyjnych konstrukcji układów kierowniczych. Sukces tej wspólnej inicjatywy rozwojowej doprowadził do wyznaczenia NSK jako partnera produkcyjnego w zakresie wysokowydajnego elektrycznego systemu wspomagania układu kierowniczego z pojedynczym wałkiem zębatym (EPS) dla platformy pojazdów elektrycznych MEB firmy Volkswagen.

 

Produkcja rozpocznie się w 2023 r. w fabryce NSK w Chinach, a systemy będą dostarczane do fabryk samochodów elektrycznych Volkswagena na całym świecie.

Ten etap stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszych układów kierowniczych. Dzięki współpracy uzyskaliśmy możliwość produkcji w Chinach, gdzie możemy oferować naszą technologię razem z firmą NSK.

szef działu skrzyń biegów i napędów elektrycznych w Volkswagen Group Components - Thorsten Jabłoński

Wspólny rozwój wysokowydajnego systemu EPS z pojedynczym wałkiem zębatym to pierwszy sukces naszej współpracy z Volkswagenem. Jesteśmy wdzięczni firmie Volkswagen za owocną kooperację przy tym projekcie i czekamy na dalsze wspólne programy rozwojowe.

szef NSK Steering and Actuator Division Headquarters - Masatada Fumoto

 

Źródło: NSK

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).