Współpraca NSK i Volkswagena daje pierwsze owoce | MOTOFAKTOR

Współpraca NSK i Volkswagena daje pierwsze owoce

person Adrian Januszkiewicz 10/03/2021

W ramach współpracy NSK wyprodukuje wysokowydajny elektryczny system wspomagania układu kierowniczego do EV Volkswagena.

W czerwcu 2019 r. NSK Ltd. i Volkswagen AG rozpoczęły formalną współpracę między odpowiednimi działami firm, mając na celu rozwój innowacyjnych konstrukcji układów kierowniczych. Sukces tej wspólnej inicjatywy rozwojowej doprowadził do wyznaczenia NSK jako partnera produkcyjnego w zakresie wysokowydajnego elektrycznego systemu wspomagania układu kierowniczego z pojedynczym wałkiem zębatym (EPS) dla platformy pojazdów elektrycznych MEB firmy Volkswagen.

 

Produkcja rozpocznie się w 2023 r. w fabryce NSK w Chinach, a systemy będą dostarczane do fabryk samochodów elektrycznych Volkswagena na całym świecie.

Ten etap stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszych układów kierowniczych. Dzięki współpracy uzyskaliśmy możliwość produkcji w Chinach, gdzie możemy oferować naszą technologię razem z firmą NSK. Thorsten Jabłoński szef działu skrzyń biegów i napędów elektrycznych w Volkswagen Group Components
Wspólny rozwój wysokowydajnego systemu EPS z pojedynczym wałkiem zębatym to pierwszy sukces naszej współpracy z Volkswagenem. Jesteśmy wdzięczni firmie Volkswagen za owocną kooperację przy tym projekcie i czekamy na dalsze wspólne programy rozwojowe. Masatada Fumoto szef NSK Steering and Actuator Division Headquarters

 

Źródło: NSK

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).