Wolf wprowadza innowacyjną technologię olejową | MOTOFAKTOR

Wolf wprowadza innowacyjną technologię olejową

Wolf wprowadza chronioną patentami technologię olejową składającą się z 20 aktywnych składników, dedykowaną nowoczesnym silnikom.

Wraz ze wzrostem zaawansowania i osiągów silników środki smarne poddawane są coraz większym obciążeniom, przyspieszającym ich degradację. Przedwczesne starzenie się oleju może spowodować podwyższenie poziomu sadzy, czego możliwym następstwem jest utrata przez olej aktywnych właściwości i zmniejszenie jego zdolności do skutecznej ochrony silnika. Może to również prowadzić do zwiększonego poziomu utlenienia i rozcieńczenia filmu olejowego, powodując w konsekwencji przyspieszone zużycie silnika i potencjalnie nieodwracalne uszkodzenie jego części. Właśnie dlatego bezwzględnie niezbędne stały się preparaty smarowe, które wydłużają żywotność olejów.

 

Opracowaną ostatnio przez Wolf platformę technologiczną można porównać do wyrafinowanego produktu kosmetycznego. Złożona receptura serum łączy między innymi antyutleniacze, dyspergatory i modyfikatory lepkości, tworząc jego wieloczynnikową kompozycję.

 

Jak podaje Wolf, jego wieloczynnikowa technologia Serum Olejowego oferuje różnorodne korzyści dla szerokiej gamy silników:

 

  • Utrzymywanie silników w czystości. Wieloczynnikowe Serum Olejowe Wolf zapewnia czystość silników, wychwytując mikroskopijne cząsteczki pyłu i węgla i utrzymując je w zawiesinie, co ogranicza ich wpływ na zużycie ścierne części silnika.
  • Większa oszczędność paliwa. Złożone cząsteczki, które składają się nasze serum olejowe, zapewniają trwałość filmu olejowego tworzonego przez środki smarne Wolf nawet przy niższych lepkościach, co zwiększa oszczędność paliwa. Istnieje jednak ryzyko, że przy niższych klasach lepkości filmy olejowe rozpadną się. Przeznaczona do ochrony silników specjalna receptura Wieloczynnikowego Serum Olejowego Wolf gwarantuje doskonałą równowagę między niższą lepkością a idealną grubością filmu olejowego.
  • Wydłużone okresy między wymianami. Cięższe warunki jazdy powodują naprężenia oleju, co prowadzi do szybszego utleniania. Wieloczynnikowe Serum Olejowe Wolf zawiera szereg aktywnych składników, w tym specjalnie opracowane przeciwutleniacze, doskonale wyważone do harmonijnego współdziałania, zapobiegającego przedwczesnemu starzeniu się oleju i wydłużającego przerwy pomiędzy jego wymianą.
  • Obniżona emisja CO2. Wieloczynnikowe Serum Olejowe Wolf utrzymuje silniki w czystości, ograniczając gromadzenie się osadów, rozpraszając sadze i utrzymując kontrolę nad ich poziomem. Czystsze silniki oznaczają większą wydajność, mniejsze zużycie paliwa i niższą emisję. Unikalna chemia w naszym Wieloczynnikowym Serum Olejowym dedykowana jest ochronie układów oczyszczania spalin, zapobieganiu ich przedwczesnemu zużyciu i zapewnieniu doskonałego poziomu wydajności.

 

Źródło: Wolf Lubes

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).