Wodorowy autobus IVECO i Hyundaia w Brukseli | MOTOFAKTOR

Wodorowy autobus IVECO i Hyundaia w Brukseli

Iveco Group i Hyundai Motor Company zaprezentowały IVECO BUS E-WAY H2 na targach Busworld 2023 w Brukseli. Pojazd będzie powstawać we Francji i we Włoszech.

 

Nowy autobus elektryczny zasilany ogniwami paliwowymi to kolejny konkretny rezultat partnerstwa ogłoszonego przez obie firmy w marcu 2022 roku. Nowy model poszerzy gamę pojazdów zeroemisyjnych IVECO BUS dla miast, która obejmuje już pojazdy elektryczne (BEV) najnowszej generacji.

 

E-WAY H2 to 12-metrowy niskopodłogowy autobus miejski wyposażony w silnik elektryczny o mocy 310 kW i zaawansowany system ogniw paliwowych; dostarcza je HTWO, marka należąca do Hyundai Motor Group, zajmująca się systemami wodorowych ogniw paliwowych. Dzięki czterem zbiornikom umożliwiającym łącznie magazynowanie 7,8 kg wodoru i jednemu akumulatorowi o pojemności 69 kWh – od FPT Industrial, marki Grupy Iveco specjalizującej się w technologiach układów napędowych – pojazd ten zapewnia zasięg 450 kilometrów w normalnych warunkach pracy.

 

E-WAY H2 umożliwia zarówno tankowanie wodoru, jak i ładowanie akumulatora za pomocą wtyczki. Ta hybrydowa koncepcja, opracowana przez IVECO BUS, nie tylko optymalizuje sposób ładowania pojazdu, ale także pomaga pokładowemu zestawowi akumulatorów i układowi ogniw paliwowych osiągnąć najwyższą wydajność i trwałość.

 

Hyundai jest pionierem i liderem technologii wodorowej od 25 lat oraz sprawdzonym w praktyce liderem w dziedzinie mobilności i transportu komercyjnego z wodorowymi ogniwami paliwowymi na całym świecie. Jesteśmy głęboko przekonani, że to źródło energii jest jednym z podstawowych filarów zrównoważonego społeczeństwa i cieszymy się, że możemy podzielić się tą wizją z naszym partnerem Iveco Group. Dzisiejsza prezentacja odzwierciedla kolejny konkretny przykład naszego silnego partnerstwa i zaangażowania na rzecz przyspieszenia transformacji branży w kierunku zerowej emisji netto i realizacji naszej misji Postępu dla ludzkości – powiedział Ken Ramirez, Wiceprezes wykonawczy i dyrektor globalnego działu pojazdów użytkowych i wodoru w Hyundai Motor Company.

 

Z dumą prezentujemy nasz napędzany wodorem E-WAY H2. Ten ekscytujący kamień milowy na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju jest wynikiem udanej współpracy z Hyundai Motor Company i pokazuje, że łącząc nasze mocne strony, możemy opracować system transportu ludzi, który jest przyjazny dla środowiska, pomaga walczyć ze zmianami klimatycznymi i tworzy zdrowszą przyszłość dla przyszłych pokoleń – dodał Domenico Nucera, Prezes Bus Bussines Unit w Grupie Iveco.

 

E-WAY H2 będzie produkowany w fabrykach IVECO BUS w Annonay we Francji i Foggia we Włoszech.

 

Źródło: Hyundai

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).