Włochy: Kolejne zmiany w deklaracji dla kierowców zawodowych | MOTOFAKTOR

Włochy: Kolejne zmiany w deklaracji dla kierowców zawodowych

person Adrian Januszkiewicz 8/05/2020

Deklaracja rejestracji we włoskiej służbie zdrowia, która początkowo została opublikowana przez Włochów, w dniu 4 maja znowu uległa zmianie.

Kierowcy, przed wjazdem do Włoch, zobowiązani są posiadać wypełnioną deklarację oraz dodatkowo dokonać rejestracji deklaracji we włoskiej służbie zdrowia. Ponadto, kierowcy dokonujący załadunku lub rozładunku na terytorium Włoch nie będą mogli przebywać w tym kraju dłużej niż 72h (w szczególnych przypadkach możliwe jest wydłużenie pobytu o 48h). W przypadku tranzytu deklaracja jest ważna maksymalnie przez 24 godziny po wjeździe na terytorium Włoch (w szczególnych przypadkach możliwe jest przedłużenie pobytu o kolejne 12 godzin).

W przypadku przedłużonego pobytu w szczególnych przypadkach, należy złożyć kolejną deklarację. Brak zastosowania się do obostrzeń będzie skutkowało nałożeniem kary pieniężnej. Mariusz Hendzel ekspert Kancelarii Transportowej ITD-PIP

Za naruszenie nowych restrykcji grozi kara w wysokości 650 EURO. Taki stan prawny będzie obowiązywał do dnia 17 maja 2020 r.

1. Deklaracja

Przed wjazdem na teren Włoch kierowca zobowiązany jest wypełnić deklarację, podając następujące informacje:

 

  • dane osobowe;
  • dokument identyfikacyjny, jego numer, podmiot wydający, okres ważności;
  • miejsce przekroczenia granicy oraz datę i czas przekroczenia granicy;
  • cel podróży do Włoch;
  • imię i nazwisko osoby wypełniającej oraz podpis.

 

Wzór przykładowo wypełnionej deklaracji wraz z instrukcją wypełnienia w języku polskim i aktualny wykaz jednostek ASL dostępne są TUTAJ.

2. Zgłoszenie kierowcy do włoskiej Służby Zdrowia

Kierowcy, przed wjazdem na teren Włoch, muszą zostać zarejestrowani we właściwej służbie zdrowia. Rejestracja ta musi zostać powtórzona przy każdym wjeździe.

 

Francuskie zaświadczenia o przemieszczaniu się i wzór potwierdzenia zatrudnienia, który umożliwia uniknięcie kwarantanny są do pobrania TUTAJ.

 

Źródło: Kancelaria transportowa ITD-PIP

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).