WinterExpert – zimowa nowość od Uniroyal | MOTOFAKTOR

Uniroyal wprowadza na rynek nową oponę zimową do samochodów osobowych i SUV-ów: WinterExpert.

Wysokie osiągi w zakresie bezpieczeństwa w mokrych i śnieżnych warunkach

WinterExpert
Opona Uniroyal WinterExpert

Dla opony WinterExpert konstruktorzy opracowali zupełnie nowy profil bieżnika, który został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie w warunkach zimowych. Opona oferuje dobre prowadzenie na mokrych drogach, dużą odporność na aquaplaning i wysoką skuteczność hamowania. Aby osiągnąć te wartości, Uniroyal wykorzystuje swoją technologię Shark Skin Technology, która wzorowana jest na strukturze skóry rekina.

 

Technologia ta jest teraz po raz pierwszy dostępna w oponie zimowej. Co więcej, Uniroyal zwiększył liczbę lameli i krawędzi trakcyjnych bieżnika, a także opracował unikatową strukturę rowków 3D, określaną jako szczęki trakcyjne. Zapewniać ma to lepszą przyczepność na śniegu i zwiększa siły boczne. WinterExpert została sklasyfikowana jako „B” w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni na etykiecie UE (zależnie od rozmiaru).

Niski opór toczenia - mniejsza emisja spalin

Pomimo wysokich wymagań stawianych oponom WinterExpert w zakresie bezpieczeństwa, marce Uniroyal udało się również znacznie obniżyć opory toczenia dzięki zastosowaniu nowej mieszanki krzemionkowej. Wpływa to pozytywnie na zużycie paliwa i emisję spalin, przyczyniając się do oszczędności finansowych i ograniczania wpływu na środowisko. Na unijnej etykiecie opony WinterExpert uzyskały ocenę „C” w kategorii oporów toczenia.

 

Aby opony WinterExpert były dostępne dla jak największej liczby pojazdów, Uniroyal znacznie rozszerzył gamę rozmiarów. W porównaniu z poprzedniczką, nowa opona zimowa ma być oferowana w dodatkowych 26 rozmiarach, dzięki czemu będzie można ją zamontować w większości samochodów osobowych i SUV-ów powszechnie używanych w Europie. Opona WinterExpert ma być dostępna w sprzedaży od jesieni 2021 roku.

 

Źródło: Continental

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).