WinterExpert – zimowa nowość od Uniroyal | MOTOFAKTOR

WinterExpert – zimowa nowość od Uniroyal

Uniroyal wprowadza na rynek nową oponę zimową do samochodów osobowych i SUV-ów: WinterExpert.

Wysokie osiągi w zakresie bezpieczeństwa w mokrych i śnieżnych warunkach

WinterExpert
Opona Uniroyal WinterExpert

Dla opony WinterExpert konstruktorzy opracowali zupełnie nowy profil bieżnika, który został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie w warunkach zimowych. Opona oferuje dobre prowadzenie na mokrych drogach, dużą odporność na aquaplaning i wysoką skuteczność hamowania. Aby osiągnąć te wartości, Uniroyal wykorzystuje swoją technologię Shark Skin Technology, która wzorowana jest na strukturze skóry rekina.

 

Technologia ta jest teraz po raz pierwszy dostępna w oponie zimowej. Co więcej, Uniroyal zwiększył liczbę lameli i krawędzi trakcyjnych bieżnika, a także opracował unikatową strukturę rowków 3D, określaną jako szczęki trakcyjne. Zapewniać ma to lepszą przyczepność na śniegu i zwiększa siły boczne. WinterExpert została sklasyfikowana jako „B” w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni na etykiecie UE (zależnie od rozmiaru).

Niski opór toczenia - mniejsza emisja spalin

Pomimo wysokich wymagań stawianych oponom WinterExpert w zakresie bezpieczeństwa, marce Uniroyal udało się również znacznie obniżyć opory toczenia dzięki zastosowaniu nowej mieszanki krzemionkowej. Wpływa to pozytywnie na zużycie paliwa i emisję spalin, przyczyniając się do oszczędności finansowych i ograniczania wpływu na środowisko. Na unijnej etykiecie opony WinterExpert uzyskały ocenę „C” w kategorii oporów toczenia.

 

Aby opony WinterExpert były dostępne dla jak największej liczby pojazdów, Uniroyal znacznie rozszerzył gamę rozmiarów. W porównaniu z poprzedniczką, nowa opona zimowa ma być oferowana w dodatkowych 26 rozmiarach, dzięki czemu będzie można ją zamontować w większości samochodów osobowych i SUV-ów powszechnie używanych w Europie. Opona WinterExpert ma być dostępna w sprzedaży od jesieni 2021 roku.

 

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).