Wielton znów wiceliderem nowych rejestracji w Polsce | MOTOFAKTOR

Wielton znów wiceliderem nowych rejestracji w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 9/09/2020

Wielton utrzymał w sierpniu poziom nowych rejestracji pojazdów o DMC pow. 3,5 tony w Polsce, uzyskując wynik 150 szt.

Dzięki nowym rejestracjom, analogicznie do czerwca br., Wielton został wiceliderem tego rynku w tym miesiącu. Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), powołującego się na dane CEPiK, wynik Wieltonu w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku był zaledwie o 3% niższy, co w trudnych czasach pandemii jest rezultatem bardzo zadowalającym. W raportowanym miesiącu Wielton uzyskał udział rynkowy na poziomie 13,7%.

 

Po bardzo głębokich spadkach obserwowanych od marca do maja br. (odpowiednio o blisko 57%, 68% i 60%), które wywołane były przede wszystkim kontynuacją trendu z końca poprzedniego roku oraz skutkami pandemii koronawirusa, zaznacza się stopniowe przyhamowanie tej tendencji na polskim rynku. Według raportu PZPM, w sierpniu bieżącego roku rodzimy rynek skurczył o prawie 11% rdr. W okresie tym zarejestrowano w Polsce łącznie 1094 szt. nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 tony.

 

W raportowanym okresie wieluński producent został sklasyfikowany jako wicelider zestawienia. W okresie tym zarejestrowano 150 szt. nowych pojazdów z logiem Wielton, co w porównaniu do 155 szt. zarejestrowanych w sierpniu 2019 r. jest wynikiem bardzo zadowalającym. Dzięki temu Wielton miał najmniejszą stratę w nowych rejestracjach (3% rdr) w porównaniu do bezpośrednich konkurentów, którzy odnotowali ponad 30-proc. spadki w raportowanym miesiącu rdr.

 

Dzięki nowym rejestracjom Spółka uplasowała się na drugim miejscu w sierpniu br. wśród producentów przyczep i naczep pow. 3,5 t, z miesięcznym udziałem 13,7% Oznacza to wzrost o 1,1 p. proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Ponownie w tym roku zostaliśmy wiceliderem rynku w Polsce. Cieszy nas fakt, że strategia sprzedażowa Wieltonu przekłada się na wzrost udziałów i sukcesywne zmniejszanie dystansu do lidera rynku. Trend silnych spadków z miesiąca na miesiąc wyhamowuje. Jest to związane z pewnym unormowaniem sytuacji w gospodarce po wstrząsie związanym z pandemią. Dla całej branży pozytywną informacją jest liczba rejestracji nowych samochodów ciężarowych, która w sierpniu br. wzrosła o prawie 1%. Piotr Kuś dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).