Wielton z szerokim portfolio na NUFAM 2023 | MOTOFAKTOR

Wielton z szerokim portfolio na NUFAM 2023

person Redakcja 21/09/2023

Wielton na Specjalistycznych Targach Pojazdów Użytkowych NUFAM 2023 w Karlsruhe prezentuje 8 nowoczesnych produktów. Będą też rozwiązania i produkty od Aberg.

 

Spośród szerokiego portfolio naczep polskiego producenta, na tegorocznych targach NUFAM zaprezentowanych zostanie aż 8 różnorodnych pojazdów, które mają sprawdzić się zarówno w transporcie tradycyjnym, jak i intermodalnym, czy w bardzo trudnych warunkach użytkowania. Na stoiskach wieluńskiego producenta zostanie zaprezentowanych kilka nowości, a także nie zabraknie flagowych produktów i rozwiązań. Goście będą mogli zobaczyć m.in.: naczepę kurtynową Curtain Master w wersji standardowej i mega, naczepy wywrotki, w tym Weight Master, Bulk Master i nowy Scrap Master, a także produkty do transportu intermodalnego.

 

Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A.
Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A., Fot. Wielton

Odwiedzający tegoroczne targi znajdą na naszych stoiskach innowacyjne produkty, stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Skupiamy się na szerokiej ofercie, wysokiej jakości, ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne i rozwijaniu oferty zgodnie z aktualnymi trendami i potrzebami rynku. Jesteśmy firmą, która do każdego zamówienia podchodzi w sposób indywidualny. W Karlsruhe zaprezentujemy wiele pojazdów, w tym kilka nowości np. wywrotkę Scrap Master, przyczepę hakową Recycle Master Slider i nadwozie wymienne Curtain Swap Master. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia naszych stoisk i rozmów z ekspertami Wieltonu – mówi Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A.

Różnorodne rozwiązania transportowe

Z roku na rok obserwowany jest intensywny rozwój transportu intermodalnego, który realnie wpływa na redukcję śladu węglowego generowanego przez branżę TSL. Firma Wielton posiada rozbudowaną ofertę pojazdów przeznaczonych właśnie do tego typu transportu. W Karlsruhe, na stoisku wewnętrznym nr A111 w hali 1, zaprezentuje swój nowy produkt jakim jest nadwozie wymienne BDF Curtain Swap Master. Wraz z dedykowanym podwoziem stanowi kompletne, certyfikowane rozwiązanie do transportu drogowo-kolejowego, które sprawdzi się w różnych rodzajach działalności. Pojazd ma 7820 mm długości, przekładające się na 56 m3 objętości i ładowność do 19 palet, przy 2,8 t masy własnej. Zabudowa wymienna, wyposażona w specjalne nogi podporowe, jest łatwa w obsłudze i szybka w przeładunku. Możliwość przewozu nadwozia przez różne pojazdy istotnie zmniejsza konieczność przestoju pojazdów, co przekłada się na zmniejszenie kosztów transportu.

 

Prezentowany podczas targów NUFAM Curtain Master MEGA z systemem Intermodalnym doskonale sprawdzić ma się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych np. z przemysłu motoryzacyjnego i ładunków wymagających szczelności dużej pojemności załadunkowej, jak napoje, opony, sprzęt AGD. Naczepa ta może przewieźć towar o wysokości do 3 m, a całkowita kubatura pojazdu wynosi ok. 100 m3. Posiada odpowiednie wzmocnienia w podwoziu, umożliwiające przeładunek pionowy, tj. zawieszenie rozłączne, 4 punkty chwytania „grab handles” rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5, a także wzmocnioną tablicę przyłączeniową, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi. Pojazd może być również wykorzystywany do transportu promem. Ponadto, naczepa została wyposażona również w system odmrażania dachu ELDECK oraz nowe rozwiązanie do blokowania ładunku – Aberg Fix.

 

Wielton zaprezentuje także doskonale znane klientom naczepy kurtynowe Curtain Master w wersji standardowej. To pojazdy uniwersalne, mogące transportować różnego typu ładunki luzem lub na paletach. Cechują się trwałością, szczelnością i funkcjonalnością użytkowania. Nowoczesna konstrukcja ramy i zabudowy zapewniać mają wysoką wytrzymałość naczep potwierdzoną licznymi testami przeprowadzonymi w Dziale Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Naczepy kurtynowe marki Wielton będzie można zobaczyć na stoisku zewnętrznym i wewnętrznym firmy.

 

Prezentowana na stoisku wewnętrznym nr A111 w hali 1 nowa przyczepa do przewozu różnorodnych odpadów Recycle Master M3 Slider jest przeznaczona do transportu kontenerów rolkowych zgodnie z normą DIN 30722. Wyposażono ją we wzmocnioną belkę, siłownik i osie heavy duty. Wygięta rama pojazdu wykonana jest z wysokowytrzymałej stali S700. Produkt wyróżnia się najniższą na rynku wysokością kontenera od podłoża gwarantującą stabilność podczas jazdy i większe bezpieczeństwo, a wyposażenie pojazdu w wysuwany wózek na ramie ułatwia załadunek kontenerów, nawet z uszkodzonymi rolkami.

 

Wielton na stoisku zewnętrznym pokaże również przyczepę Recycle Master M2 znajdującą zastosowanie w transporcie odpadów komunalnych. Produkt cechuje się mocną, sztywną, a jednocześnie lekką konstrukcją. W zależności od konfiguracji przyczepa może ważyć już od 3700 kg i transportować 14,3 tonowy ładunek.

 

Cieszymy się, że ponownie uczestniczymy w targach NUFAM i mamy możliwość spotkać się z naszymi klientami osobiście. Naczepy Wieltonu cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku niemieckim i marka zyskuje na rozpoznawalności. Klienci cenią wysoką jakość produktów, szeroki wachlarz ich konfiguracji oraz otwartość na produkcję pojazdów personalizowanych. Naczepy wyposażone w unikalne, nowoczesne rozwiązania wypracowane wspólnie z klientami wyróżniają Wielton na tle konkurencji – powiedział Holger Kauer, Dyrektor Zarządzający Wielton GmbH.

Partnerzy do najtrudniejszych zadań

Wielton na stoisku wewnętrznym i zewnętrznym zaprezentuje także 3 wywrotki: nowy model Scrap Master, a także dobrze znane klientom modele Weight Master i Bulk Master.

 

Wywrotka Scrap Master jest przeznaczona do transportu złomu, czyli do pracy w najtrudniejszych warunkach. Wysoką sztywność skrzyni, potwierdzoną obliczeniami MES, zapewnia także nowy, zmieniony kształt górnego obrzeża wykonanego z HARDOX 500TUF. Objętość skrzyni ładunkowej, do aż 62 m3, oraz długość wewnętrznej podłogi, wynosząca 12,1 m umożliwiają transport złomu o różnych gabarytach i kształtach.

 

Aluminiowa wywrotka Weight Master znajduje zastosowanie w transporcie materiałów budowlanych, asfaltu, a także ładunków paletowych, worków typu big-bag i płodów rolnych. Pojazd charakteryzuje niska masa własna od 4700 kg, a także duża wytrzymałość i niezawodność podczas transportu. Pojemność skrzyni ładunkowej wynosi od 23 m3 do 64 m3. W zależności od warunków użytkowania naczepy, dostępne są do wyboru dwie wersje ramy – jedna w wykonaniu standardowym (Super Light) oraz druga wzmocniona (SL HD).

 

Aluminiowa wywrotka Bulk Master to naczepa o zwiększonej ładowności, przeznaczona dla sektora rolniczego. Posiada skrzynię ładunkową o objętości 67 m3, wykonaną z ENDUR-AL. HB110 i trwałą ramę z wysokogatunkowej stali S700. Cechą charakterystyczną tego pojazdu jest zredukowana wysokość całkowita i niższy próg załadunkowy górnego obrzeża oraz podłogi.

Rozwiązania marki Aberg

Poza pojazdami, podczas targów NUFAM będzie można zobaczyć produkty z logo Aberg, czyli wysokiej jakości komponenty i części zamienne do naczep Grupy Wielton. Aberg Servis z rozbudowaną siecią serwisową jest obecny wszędzie tam, gdzie potrzebują go klienci Grupy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zajmuje się prewencyjną obsługą pojazdów, a gdy nie jest to możliwe, zarządza procesem naprawy tak, aby klienci mogli kontynuować jazdę w możliwie jak najkrótszym czasie. Ponadto, na produktach Wieltonu, zostaną także zaprezentowane rozwiązania od Aberg Connect, czyli firmy odpowiedzialnej za własne rozwiązania telematyczne i TPMS dedykowane do produktów wszystkich marek Grupy Wielton. W ofercie firmy znajdują się systemy przeznaczone do monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Technologia ta zwiększa bezpieczeństwo kierowców oraz ładunków, ułatwiając obsługę i utrzymanie odpowiedniego stanu pojazdów.

 

Odwiedzający od 21 do 24 września br. Specjalistyczne Targi Pojazdów Użytkowych NUFAM 2023 w Karlsruhe, mogą zapoznać się z ofertą marki Wielton na stoisku wewnętrznym nr A111 w hali 1 oraz na stoisku zewnętrznym polskiego producenta.

 

Źródło: Wielton

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).