Wielton we współpracy z PNO | MOTOFAKTOR

Wielton we współpracy z PNO

Duńska firma PNO, specjalizująca się w wynajmie naczep, rozpoczęła współpracę z polskim Wieltonem.

 

Pierwsze zamówienie złożone przez jedną z wiodących firm rentalowych w krajach nordyckich dotyczy wyprodukowania przez wieluńskiego producenta 30 naczep kurtynowych Curtain Master. Są to pojazdy uniwersalne, mogące przewozić wiele typów ładunków. Bezpieczeństwo transportu gwarantować ma wzmocniona konstrukcja o zwiększonej szczelności czy specjalne uchwyty, dzięki którym pojazd może przewozić towary w różnego rodzaju zbiorczych opakowaniach lub luzem. Zamówione przez PNO Polska naczepy posiadają certyfikat XL. Jest on szczególnie ważny podczas przewozu towarów, jak sprzęt AGD, napoje czy opony, ponieważ gwarantuje spełnianie norm wytrzymałościowych przez konstrukcję nadwozia naczepy, a ładunki tego typu nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

 

Rozmowy na temat współpracy rozpoczęliśmy jeszcze w minionym roku. Wielogodzinne spotkania zaowocowały podpisaniem w styczniu br. pierwszego kontaktu z PNO, czyli firmą o międzynarodowym znaczeniu. Ostatnio jej przedstawiciele odwiedzili nasze fabryki i zapoznali się z procesem produkcji. Chętnie zapraszamy naszych klientów do wieluńskich zakładów. To ważne, żeby mogli od podszewki zobaczyć jak krok po kroku powstają produkty marki Wielton. Aktualnie jesteśmy na etapie przekazywania wyprodukowanych naczep kontrahentowi i wspólnie zastanawiamy się nad możliwościami i zakresem dalszej współpracy – mówił Bernhard Purshke, Global Key Account Manager Grupy Wielton.

 

PNO to duńska firma rodzinna, założona 1975 roku, która specjalizuje się w krótkoterminowym i długoterminowym wynajmie naczep. Jest jedną z największych firm rentalowych w krajach nordyckich. Dysponuje rozbudowaną flotą standardowych i wyspecjalizowanych naczep. Firma wierzy w długoterminowe relacje z klientami oparte na zaufaniu. Niezwykle ważna dla PNO jest odpowiedzialność nie tylko w stosunku do swoich klientów, ale także wobec środowiska i pracowników. Jej celem jest przewodzenie przejściu na zrównoważony transport. W związku z tym, PNO dostarcza klientom spersonalizowane rozwiązania transportowe, kierując się dbałością o środowisko naturalne. Inwestuje także w innowacje i digitalizację. Główna siedziba firmy znajduje się w Kopenhadze, natomiast jej nowy, polski oddział mieści się z Poznaniu.

 

Jesteśmy firmą, która ceni bliską współpracę z firmami o ugruntowanej pozycji. Cieszymy się, że Wielton został naszym partnerem biznesowym, ponieważ zależy nam, żeby dostarczać naszym klientom wyłącznie sprawdzone produkty o najwyższej jakości. Razem z wieluńskim producentem kierujemy się tymi samymi wartościami. Uważam, że to obiecujący początek dłuższej kooperacji – powiedział Tomasz Milecki, Dyrektor Sprzedaży PNO Polska Sp. z o.o.

 

W połowie kwietnia br. przedstawiciele Grupy PNO i PNO Polska: Thomas Rimington, Dyrektor Operacyjny PNO Group; Peter Hvidt Molin, Group Country Support oraz Tomasz Milecki, Dyrektor Sprzedaży PNO Polska mieli możliwość zwiedzenia Zakładów produkcyjnych oraz Działu Kontroli Jakości znajdujących się w Wieluniu. Dzięki temu zapoznali się z procesami stanowiącymi integralną częścią produkcji (np. antykorozyjne zabezpieczenie podwozia metodą kataforezy), a przede wszystkim mogli zobaczyć jak od A do Z wygląda wyprodukowanie naczepy marki Wielton. Była to również doskonała okazja do rozmowy o planach na przyszłość i etapach dalszej współpracy.

 

W firmie Wielton konsekwentnie realizujemy strategię opartą m.in. na rozwoju organicznym. Kooperacja z PNO, będącą jedną z kluczowych europejskich firm wynajmujących naczepy, daje nam perspektywę wejścia na rynek skandynawski oraz pozyskania nowych klientów. Nie od dziś wiadomo, że stawiamy na ekspansję. Nasze doświadczenie, rozbudowane portfolio produktowe z wysokiej jakości naczepami czy otwartość na personalizację pojazdów powodują, że z powodzeniem zwiększamy swój udział rynkowy w krajach europejskich i z roku na rok zwiększamy swój udział na zagranicznych rynkach – podsumował Jacek Stokowski, Dyrektor Eksportu Wielton S.A.

 

Źródło: Wielton

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).