Webfleet oferuje więcej dzięki Bosch L.OS | MOTOFAKTOR

Webfleet oferuje więcej dzięki Bosch L.OS

Firma Bridgestone Mobility Solutions nawiązała współpracę z Boschem, aby oferować zintegrowane usługi mobilne swoim klientom flotowym.

  • Webfleet i Bosch nawiązały współpracę, aby oferować cyfrowe, zintegrowane usługi klientom flotowym w sektorze transportu i logistyki
  • Wykorzystując cyfrową platformę logistyczną Bosch L.OS, klienci Webfleet będą mogli korzystać z dodatkowych usług opartych na danych
  • Pierwszym zastosowaniem będzie integracja systemu Bosch Secure Truck Parking z rozwiązaniem do zarządzania flotą Webfleet, która zwiększy bezpieczeństwo transportu oraz zoptymalizuje planowanie tras i zarządzanie kosztami
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora 
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

Elementem współpracy Bridgestone Mobility Solutions z Boschem jest połączenie Webfleet z Logistics Operating System L.OS firmy Bosch w celu zapewnienia dodatkowych rozwiązań zintegrowanych z platformą Webfleet. Połączenie różnych usług i systemów w jednolite rozwiązanie ma pozwolić firmom na bardziej efektywne zarządzanie flotą w oparciu o dane w czasie rzeczywistym.

Pierwszym zastosowaniem jest integracja Bosch Secure Truck Parking, europejskiej platformy rezerwacji bezpiecznych miejsc parkingowych dla ciężarówek, z rozwiązaniem Webfleet za pośrednictwem Bosch L.OS. Cyfrowe rozwiązanie ma pozwolić flotom szybko i łatwo planować i rezerwować bezpieczne miejsca parkingowe w sieci zweryfikowanych parkingów, co ma pozwolić zminimalizować ryzyko kradzieży ładunku i zapewnić dobre samopoczucie kierowców. Rozwiązanie ma pomagać również obniżyć koszty paliwa i emisję CO2 spowodowaną marnowaniem czasu na poszukiwanie odpowiedniego miejsca parkingowego.

Klienci uzyskają dostęp do Bosch Secure Truck Parking bezpośrednio z platformy Webfleet. Docelowo dyspozytorzy mają również otrzymywać rekomendacje dotyczące dostępnych miejsc parkingowych w oparciu o pozostały czas jazdy i harmonogram zleceń, aby zapobiec przekraczaniu przez kierowców dozwolonego czasu jazdy i usprawnić planowanie. Co więcej, szacowany czas przybycia (ETA) na parking ma być obliczany i przekazywany jeszcze bardziej precyzyjnie w zależności od aktualnej sytuacji na drodze. Wszystkie szczegóły bezpiecznej rezerwacji miejsc parkingowych mogą być automatycznie udostępniane kierowcom za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Webfleet i terminali.

„Z przyjemnością dołączamy do platformy Bosch L.OS. Dzięki tej współpracy łączymy dwa potężne podmioty w dziedzinie mobilności, aby sprostać krytycznym wyzwaniom stojącym przed firmami flotowymi” – powiedział Taco van der Leij, Wiceprezes Webfleet Europe w Bridgestone Mobility Solutions – „Rozwiązanie Secure Truck Parking to dopiero początek naszej współpracy; zobowiązujemy się do dostarczania coraz bardziej przydatnych funkcji i innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów.”

Webfleet i Bosch L.OS wspólnie planują rozpocząć testowanie i ocenę zintegrowanej oferty Secure Truck Parking u wybranej grupy klientów wiosną 2024 roku. Początkowa faza poprzedzająca szersze wdrożenie ma pozwolić ekspertom obu firm zebrać opinie i zbadać inne potencjalne funkcje stanowiące wartość dodaną, które mogłyby być przydatne w procesie dalszego rozwoju usługi.

Dzięki temu partnerstwu Webfleet kontynuuje rozbudowę swojego ekosystemu partnerów, oferując flotom szeroki dostęp do najnowocześniejszych technologii, które umożliwiają im wydajniejsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone prowadzenie działalności.

Źródło: Webfleet

Zdjęcie główne: Anton Brianso

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).