Volkswagen oferuje ugodę klientom ws. Dieselgate | MOTOFAKTOR

Volkswagen oferuje ugodę klientom ws. Dieselgate

Zarząd Grupy Volkswagen podczas nadzwyczajnego zebrania zatwierdził pakiet ugodowy w wysokości do 830 milionów euro.

Zarząd grupy Volkswagen AG zatwierdził pakiet rozliczeniowy podczas nadzwyczajnego spotkania. Stwierdził on, że upadek negocjacji ugodowych z Federacją Niemieckich Organizacji Konsumenckich (Verbraucherzentrale Bundesverband – vzbv) nie powinien mieć negatywnego wpływu na klientów firmy. W związku z tym Volkswagen zaoferuje wcześniej wynegocjowaną ugodę klientom, którzy dołączyli do pozwu zbiorowego i którzy spełniają warunki pakietu ugodowego bez szukania wsparcia ze strony vzbv.

 

Federacja zawarła wcześniej porozumienie w wysokości do 830 milionów euro. Niemniej jednak nie można było wynegocjować wiążącej umowy. Rozmowy zakończyły się z powodu nieuzasadnionych żądań prawników procesowych, którzy domagali się zryczałtowanej opłaty w wysokości 50 milionów euro za przeprowadzenie ugody.

 

Doradcy prawni federacji byli wielokrotnie proszeni o podanie wystarczającego uzasadnienia tej opłaty, ale tego nie zrobili. Adwokaci odmówili również zezwolenia niezależnej stronie trzeciej na rozpatrzenie ich wniosku.

Od samego początku mówiliśmy, że uczciwe i praktyczne rozwiązanie dla naszych klientów było najwyższym priorytetem w tych negocjacjach. Właśnie dlatego chcemy teraz zaoferować naszym klientom wcześniej wynegocjowane warunki rozliczenia. Nieuzasadnione żądanie prawników w wysokości 50 milionów euro było nie do przyjęcia. Celem pozwu zbiorowego jest skuteczne i opłacalne osiągnięcie pewności prawnej. Uważamy jednak, że rozwiązanie rozliczeniowe jako takie leży w interesie naszych klientów - otrzymają oni jednorazową płatność łatwo i szybko. Praktyki biznesowe pełnomocników powodów nie powinny mieć negatywnego wpływu na klientów.

członek zarządu ds. integralności i kwestii prawnych - Hiltrud Werner

Proces pozwu zbiorowego został zaprojektowany przez prawodawców w taki sposób, że setki tysięcy klientów nadal musiały dochodzić odszkodowania w 115 sądach okręgowych w całych Niemczech, nawet po krótkim czasie orzeczenie Wyższego Sądu Okręgowego w Brunszwiku i niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości. Minęłoby kilka lat, zanim wydano by osobne prawnie wiążące orzeczenia. Niemiecki system prawny nie byłby w stanie poradzić sobie z tak dużym wysiłkiem. Z tego powodu ugoda jest najbardziej rozsądnym rozwiązaniem w tej sprawie - dla klientów, dla systemu prawnego i dla Volkswagena.

główny doradca korporacyjny Volkswagen AG - dr Manfred Döss

 

Obecnie Volkswagen AG intensywnie pracuje nad stworzeniem platformy. Od końca marca klienci uprawnieni do płatności rozliczeniowych będą mogli łatwo i szybko otrzymać ofertę jednorazowej płatności, która jest specjalnie dla nich zaprojektowana. Do czasu ukończenia platformy zainteresowane osoby mogą zarejestrować się w celu otrzymywania biuletynu e-mail na stronie vergleich.volkswagen.de, aby otrzymywać od firmy informacje o najnowszych wydarzeniach związanych z rozliczeniem VW.

 

Źródło: Volkswagen

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).