Volkswagen Golf VII – szereg błędów diagnostycznych | MOTOFAKTOR

Volkswagen Golf VII - szereg błędów diagnostycznych

person Redakcja 25/08/2023

W naszym kolejnym materiale współtworzonym z TecRMI skupimy się na Volkswagenie Golfie VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) i e-Golfie z silnikiem o mocy 100 kW.

Kod błędu:

  • 1048835 (P171900)
  • Sporadyczne ograniczenia działania wynikające z pracy sterownika silnika
  • 1048834 (B10CD00)
  • Sporadyczne ograniczenia działania wynikające z zarządzania energią
  • 328197 (B108D54)
  • Siłownik prawej klapy temperatury: brak ustawienia podstawowego.
  • 328198 (B109511)
  • Potencjometr siłownika prawej klapy temperatury: zwarcie elektryczne do masy

Symptomy usterki:

  • Niewystarczająca moc ogrzewania po strona pasażera.

Kontekst techniczny:

Przeprowadzono ustawienia podstawowe siłowników prawej i lewej klapy temperatury. Kody błędów 328197 (B108D54) i 328198 (B109511) zostały zapisane w pomięci błędów dopiero po przeprowadzeniu ustawień podstawowych. Odczytano wartości rzeczywiste siłowników klap temperatury. Zatrzymanie klapy dla zimnej i gorącej temperatury prawej klapy temperatury nie odpowiada wartościom zadanym.

Możliwy środek zaradczy:

Segment zęba odłączył się od siłownika. Wymienić siłownik klapy temperatury z prawej strony.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).