VARTA od lat stawia na ochronę środowiska | MOTOFAKTOR

VARTA od lat stawia na ochronę środowiska

person Redakcja 28/02/2022

Wśród prac, które od lat prowadzi VARTA nad akumulatorami jest także ich recykling, co ma duże znaczenie dla ochrony środowiska.

Zastanawiając się nad tym, jakie produkty najczęściej poddawane są recyklingowi, wiele osób prawdopodobnie wskazałoby aluminium, papier, opony, a nawet szkło. Chociaż ten wybór jest całkowicie uzasadniony, może zdziwić fakt, że pierwsze miejsce zajmuje dobrze znany 12V akumulator samochodowy. Firma Clarios odgrywa istotną rolę w tym procesie. Jest nie tylko wiodącym producentem akumulatorów dla branży motoryzacyjnej, ale także jednym z największych podmiotów zajmujących się ich recyklingiem. Ochrona środowiska i zrównoważone wykorzystanie zasobów są integralną częścią filozofii firmy.

 

Dzięki innowacyjnej technologii, konstrukcji akumulatorów oraz odpowiednim wykorzystaniu materiałów, duży wkład w ochronę środowiska wnosi również VARTA – należąca do firmy Clarios – marka akumulatorów Premium. Odpowiedzialność za środowisko przejawia się w całym cyklu życia produktu. Podczas produkcji VARTA opiera się na najnowocześniejszej technologii, połączonej z efektywnym wykorzystywaniem zasobów, zawsze mając na uwadze dobro środowiska naturalnego. Ważną rolę odgrywa również poczucie odpowiedzialności pracowników.

 

Dlatego firma prowadzi kampanie związane z tą tematyką. Ponadto podwykonawcy i dostawcy na całym świecie są również zobowiązani do przestrzegania wytycznych środowiskowych.

Odpowiedzialność

Rzesza świadomych ekologicznie klientów stale rośnie. W dzisiejszych czasach kierowcy szukają wydajnych akumulatorów do technologii Start-Stop, które posiadają dłuższą żywotność i są produkowane według najwyższych standardów w zakresie ekologii. Tak jest w przypadku akumulatorów VARTA AGM i EFB. Obie technologie są wynikiem procesu produkcyjnego, w czasie którego zużywa się 25% mniej energii i 35% mniej wody. Dzięki innowacyjnym technologiom można ograniczyć długotrwały wpływ na środowisko lub nawet całkowicie go uniknąć.

 

Jednak nawet najdłużej działające akumulatory muszą w pewnym momencie zostać wymienione, dlatego VARTA jest szczególnie zaangażowana w recykling, dając klientom pewność, że cały ołów usunięty z akumulatorów jest ponownie wykorzystywany do produkcji nowych akumulatorów.

115 lat doświadczenia w recyklingu

Kiedy nowy akumulator jest instalowany w warsztacie partnerskim, VARTA zbiera i poddaje recyklingowi zużyte akumulatory. W ten sposób firma przejmuje odpowiedzialność za cały cykl życia swoich produktów. Recykling surowego ołowiu jest kluczową częścią tego procesu. Zakład firmy VARTA w Krautscheid w Niemczech posiada ponad 115 lat doświadczenia w recyklingu: ołów jest tam przetapiany od 1904 r. Ilość odzyskiwanego ołowiu rocznie odpowiada ilości około 4,5 miliona akumulatorów samochodowych. Dzięki zamkniętemu obiegowi Clarios jest w stanie wykorzystywać elementy zużytych akumulatorów do produkcji nowych, w sposób przyjazny dla środowiska.

 

W Europie system ten umożliwił zebranie 98% wszystkich zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych i poddanie ich recyklingowi. Z każdego akumulatora 90% materiałów można odzyskać i ponownie wykorzystać. Dlatego 75% ołowiu w sprzedawanych obecnie akumulatorach samochodowych pochodzi z recyklingu. W ten sposób redukuje się emisję gazów cieplarnianych oraz oszczędza zasoby, które byłyby niezbędne w przypadku zakupu nowych materiałów do produkcji akumulatorów.

 

Artykuł sponsorowany przez Clarios

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).