Valeo wchodzi do Strykowa | MOTOFAKTOR

Valeo wchodzi do Strykowa

W drugim kwartale 2013 roku do "Tulipan Park Stryków" wprowadzi się Valeo Service Eastern Europe wraz z operatorem logistycznym CAT LC.

Dzięki temu powstanie tam centralny magazyn części marki Valeo.

 

Valeo i CAT na potrzeby swojej działalności wynajmą w Strykowie łącznie 11 tys. m2 powierzchni magazynowej. Obiekt budowany jest przez firmę SERGO w systemie built-to-suit, czyli z uwzględnieniem specyficznych potrzeb obu firm działających na motoryzacyjnym aftermarkecie.

Stryków, dzięki bliskości węzła łączącego autostrady A1 i A2, od początku wydawał nam się atrakcyjną lokalizacją. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji dokonaliśmy szczegółowej analizy dotyczącej atrakcyjności poszczególnych regionów, pod względem nie tylko kosztów, ale również możliwości najszybszej obsługi wszystkich naszych Klientów w ramach Europy Centralnej i Wschodniej. Jednym z ważniejszych aspektów była również możliwość utrzymania obecnego personelu. Wyniki analizy umocniły w nas przekonaniu, że to właśnie tutaj powinno powstać nasze centrum logistyczne. Valeo Service Eastern Europe planując z dużym wyprzedzeniem swój rozwój wybrało lokalizację, która umożliwia efektywne wsparcie wzrostu biznesu planowane na najbliższe lata, rozpoczynając swoją inwestycję od 9 000 m² w pierwszej fazie projektu, z możliwością dalszej ekspansji. Standardy realizacji inwestycji gwarantowane przez SEGRO oraz wysokie wymagania grupy Valeo w zakresie wydajności i bezpieczeństwa, z pewnością pozwolą na zrealizowanie inwestycji, która przyczyni się do wzrostu satysfakcji naszych klientów z poziomu naszej obsługi oraz zadowolenia pracowników z nowych warunków pracy.

dyrektor jakości i logistyki Valeo Service Eastern Europe - Ewa Wawer-Modrakowska

 

Ważną rolę w logistyce Valeo odrywa operator CAT LC.

Jest to dla nas kolejny kamień milowy rozwoju partnerskiej współpracy z naszym klientem Valeo Service Eastern Europe - pozwalający na osiągnięcie optymalizacji operacyjnej dla obu stron. To jest właśnie przykład sposobu w jaki rozwijamy współpracę z naszymi klientami - poprzez odważne i indywidualnie dopasowane do ich potrzeb rozwiązania logistyczne.

kierownik dystrybucji krajowej CAT LC Polska - Radosław Rożek

 

Valeo jest pierwszą firmą z branży aftermarketowej, która będzie działać w Strykowie, ale najprawdopodobniej nie ostatnią, gdyż miejscowość ta wyrasta na logistyczną stolicę Polski. Centra logistyczne, które powstały tam bezpośrednio przy węźle A2 z drogą krajową numer 14 (Łódź-Łowicz), zajmują już ponad 350 ha terenów gminy. Na stronie urzędu miasta Stryków można znaleźć pełną listę
obiektów i firm tu działających. Do zagospodarowania pozostało jeszcze 1000 ha terenów. Z punktu widzenia logistyki dodatkowym atutem tej lokalizacji jest dostęp do bocznicy zmodernizowanej linii kolejowej Łódź-Łowicz.

W przypadku Valeo części do naszego magazynu transportowane są przez ciężarówki. Dotyczy to zarówno tych produkowanych w Polsce, jak na przykład chłodnice w Skawinie koło Krakowa, jak i tych, które przyjeżdżają do nas z zachodniej Europy. W obu przypadkach lokalizacja w Strykowie zapewni łatwy dojazd do naszego magazynu.

specjalista ds. komunikacji w Valeo Service Eastern Europe - Agata Tomaszewska

 

Nowi inwestorzy w tym rejonie mogą skorzystać ze wsparcia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i to zarówno na terenach już objętych strefą, jak i poza nią. W pierwszym przypadku możliwe, że już na początku 2014 roku gotowy (czyli w pełni uzbrojony) będzie teren w Lućmierzu przy dawnej drodze krajowej nr 1 (pomiędzy Zgierzem a węzłem A2 Emilia).

Inwestor może także złożyć wniosek o włączenie do naszej strefy nowego terenu. Procedura taka trwa około 3 miesięcy, po czym można tam korzystać z ulg przysługujących firmom działającym w SSE.

rzecznik prasowy Łódzkiej SSE - Marcin Kwintkiewicz

 

Dziękujemy urzędowi miasta-gminy Stryków za udostępnienie zdjęcia.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).