Valeo sprzedaje swój biznes napędowy w Rosji | MOTOFAKTOR

Valeo sprzedaje swój biznes napędowy w Rosji

person Redakcja 18/08/2023

Valeo ogłosiło sprzedaż swojego działu Powertrain Systems funkcjonującego na terenie Rosji firmie NPK Avtopribor. Możliwa ma być opcja wykupu w przyszłości.

 

W ramach decyzji o zbyciu swojej działalności produkcyjnej w Rosji, Valeo ogłosiło dzisiaj, że podpisało umowę z NPK Avtopribor dotyczącą sprzedaży wszystkich aktywów produkcyjnych Valeo w ramach działalności Powertrain Systems w Rosji. Zakończenie tej transakcji jest uzależnione od uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych. Umożliwić ma to utrzymanie pracy 158 rosyjskim pracownikom tej firmy. Sprzedaż ma zostać przeprowadzona bez jakichkolwiek zysków lub strat kapitałowych. Valeo ma mieć również opcję wykupu na 10 lat, którą będzie można aktywować od szóstego roku.

 

Sprzedaż Valeo w Rosji stanowiła wcześniej mniej niż 1% sprzedaży Grupy, a związane z nią aktywa zostały zamortyzowane w 2022 r. na łączną kwotę 43 mln euro.

 

Źródło: Valeo

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).