Valeo: czujniki parkowania Beep&Park i Park&Vision | MOTOFAKTOR

Valeo: czujniki parkowania Beep&Park i Park&Vision

Skuteczniejsze niż kiedykolwiek. Tak w skrócie można określić najnowszą gamę asystentów parkowania marki Valeo z linii Beep&Park oraz Park&Vision.

Ich funkcjonalność i jakość dorównują fabrycznym systemom parkowania, obecnym w najnowszych samochodach.

Dla wygody i bezpieczeństwa

Już ponad połowa użytkowanych obecnie na drogach Europy pojazdów posiada zamontowane czujniki parkowania (według danych Valeo). Stają się one nieodzownym wyposażeniem współczesnych samochodów, zwłaszcza tych poruszających się w środowisku miejskich, coraz ciaśniejszych parkingów. Jeżeli auto nie posiada zamontowanych fabrycznie asystentów parkowania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby doposażyć go o ten element.

 

Wielu kierowców obecnie zastanawia się nad wyborem odpowiedniego zestawu czujników parkowania. Niejednokrotnie proszą wówczas o radę w warsztatach, w których serwisują swoje pojazdy. Mechanicy, chcąc służyć pomocą, powinni wybrać zestawy odpowiedniej jakości – takie, które zapewnią niezawodność, a zatem zadowolenie klienta, a przy tym nie sprawią problemów podczas montażu.

 

Na popularnych portalach aukcyjnych znajduje się wiele zestawów czujników parkowania, często w bardzo niskich cenach. Niestety jakość tego typu urządzeń jest niemożliwa do zweryfikowania przed zakupem. Z warsztatowych doświadczeń wiemy, że zdarza się, iż nie wszystkie czujniki w zestawie są sprawne, niektóre błędnie obliczają odległość, natomiast korzystając z nich podczas deszczu lub mgły, w aucie rozlega się przeciągły dźwięk, sugerujący że czujnik odbiera kroplę wody lub błota jako przeszkodę. Awaria dowolnego elementu oznacza konieczność zakupu nowego zestawu, gdyż producenci takich zestawów przeważnie nie oferują osobno części zamiennych.

Sprawność w każdych warunkach

Właśnie dlatego marka Valeo postanowiła stworzyć własne zestawy asystentów parkowania, za których jakością świadczyć będzie renoma światowego producenta części OE. Najnowsza generacja zestawów Beep&Park oraz Park&Vision wprowadza nowe funkcje i właściwości, a także lepsze dopasowanie do pojazdów wszystkich producentów (osobowych oraz dostawczych).

 

Nowe czujniki pozwalają na wykrycie przeszkód niewidocznych dla kierowcy i, co szczególnie ważne, działają skutecznie w każdych warunkach pogodowych.

 

W stałej ofercie dostępne są części zamienne, dzięki czemu nie trzeba kupować całego nowego zestawu w przypadku usterki któregokolwiek elementu. Czujniki można lakierować, by dopasować je kolorystycznie do każdego auta.

 

Zestawy Valeo są przystosowane do zamontowania z tyłu lub z przodu pojazdu. Każdy zestaw zawiera 12 podkładek kątowych (0°, 4°, 10°), które umożliwiają dopasowanie do zderzaków o różnych kątach wygięcia. W nowej gamie czujników wprowadzono liczne modyfikacje, zwiększające komfort korzystania z czujników. Poprawiono m.in. jakość głośnika oraz dostępnego w wybranych zestawach wyświetlacza LCD. W zestawach Park&Vision znalazła się kamera o lepszych parametrach i szerszych kątach widzenia. Udoskonalono funkcjonalność czujników podczas cofania, dzięki opcji wyciszania radia czy automatycznej detekcji przyczepy. Ton dźwięku ostrzegającego jest dokładnie taki jak w pojazdach posiadających fabrycznie zamontowane czujniki.

Dostępność i dopasowanie

Obecnie dostępne zestawy asystentów Valeo różnią się stopniem rozbudowania – od najprostszego kompletu czujników bez ekranu LCD po wersję z nowoczesnym wyświetlaczem i kamerą cofania. W ofercie są także elementy umożliwiające „upgrade” zestawów. Oznacza to, że można w prosty i niewymagający ponoszenia dużych kosztów sposób, rozbudować posiadany zestaw, zwiększając jego funkcjonalność i komfort użytkowania.

 

W nowej gamie asystentów Valeo znajduje się 5 zestawów, które zapewniają pokrycie szerszego parku samochodowego niż składająca się z 9 zestawów poprzednia gama. Znacznie ułatwia to magazynowanie produktów, np. w celu zapewnienia ich szybkiej dostępności w warsztacie.

 

Czujniki parkowania Valeo reprezentują trzy, niezwykle istotne dla kierowców zalety – bezpieczeństwo, wygodę i oszczędność. Zapobiegają przyczynom parkingowych kolizji, znacznie ułatwiają parkowanie i skracają jego czas, a także pozwalają uniknąć kosztów naprawy wszelkich potencjalnych parkingowych uszkodzeń. Valeo wprowadziło nową gamę zestawów Beep&Park oraz Park&Vision w marcu 2018. Już teraz są one dostępne u dystrybutorów w całej Polsce.

 

Źródło: Valeo

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).