VAG i Elli z największą siecią stacji ładowania EV | MOTOFAKTOR

VAG i Elli z największą siecią stacji ładowania EV

Grupa Volkswagen i jej spółka, zajmująca się ładowaniem i energią Elli osiągnęły kolejny kamień milowy: 400 000 punktów ładowania w Europie.

 

 

By wciąż zwiększać liczbę punktów ładowania firma Elli zawarła wiele sojuszy i partnerstw, między innymi z takimi dostawcami energii jak Enel i Iberdrola, grupą paliwową bp oraz spółką joint venture IONITY. Cel tych działań jest jeden: zapewnić kierowcom pojazdów elektrycznych międzynarodową, łatwo dostępną sieć stacji ładowania. Obecnie w ramach usługi zintegrowano około 800 dostawców. Ostatnio Elli dodało około 24 000 stacji Vattenfall w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwecji wraz z 1000 punktów ładowania o dużej mocy, obsługiwanych przez Fastned w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji i Szwajcarii. Kilka miesięcy wcześniej sieć została rozbudowana w Wielkiej Brytanii o 6800 stacji ładowania zarządzanych przez bp Pulse.

 

Kluczem do codziennej mobilności elektrycznej jest łatwy dostęp do punktów ładowania – powiedziała Elke Temme, prezes Elli i wiceprezes ds. ładowania i energii Grupy Volkswagen – Zrobiliśmy ogromny krok w kierunku realizacji naszej wizji, oferując 400 000 punktów ładowania w Europie. Zgodnie z naszą strategią NEW AUTO, oferujemy obecnie największy ekosystem dla kierowców pojazdów elektrycznych w Europie i nie ustaniemy w pracach nad rozbudową sieci ładowania – dodała Temme.

 

Jako dostawca usług mobilności, Elli oferuje swoje usługi kierowcom pojazdów elektrycznych wszystkich producentów. Z sieci Elli mogą korzystać jej klienci oraz użytkownicy samochodów marek SEAT, CUPRA, Škoda i Volkswagen. Usługa ładowania oferowana przez Audi ma zostać włączona do oferty Elli w przyszłym roku.

Ładowanie i energia - nowy obszar biznesowy dla Grupy Volkswagen

W ramach swojej strategii NEW AUTO Grupa uczyniła ładowanie i energię częścią swojej podstawowej działalności. Elli, zatrudniająca około 250 pracowników, to marka Grupy Volkswagen, która oferuje w Europie szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania, a także działa jako dostawca usług mobilnych. Jej aktualna oferta obejmuje rozwiązania w zakresie ładowania – od własnych wallboxów i mobilnych stacji ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz i specjalną ofertę energii odnawialnej.

 

Elli oferuje cyfrowe rozwiązania i usługi zaprojektowane po to, by korzystanie z publicznych stacji ładowania było proste i bezproblemowe. Pojazdy elektryczne mogą być łatwo ładowane za pomocą aplikacji. Firma Elli została założona w 2018 roku i ma biura w Berlinie, Wolfsburgu i Monachium. Oferta ładowania Elli dla marki Volkswagen nosi nazwę We Charge, dla marki ŠkodaPower Pass.

Źródło: Volkswagen

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).