Usterka napinacza paska rozrządu - rozwiązania Blue Print | MOTOFAKTOR

Usterka napinacza paska rozrządu - rozwiązania Blue Print

person Redakcja 19/11/2020

Firma Blue Print opisuje jak usunąć usterkę napinacza paska rozrządu na przykładzie egzemplarza o numerze ADG07647 do pojazdów Kia i Hyundai.

Problem

Podczas montażu napinacz paska rozrządu powinien zostać odpowiednio ustawiony. W innym przypadku może dojść do usterki paskowego układu rozrządu.

Przyczyna

Przedwczesne usunięcie kołka blokującego ma bardzo negatywny wpływ na działanie napinacza, co prowadzi do przedwczesnej usterki i ryzyka poważnego uszkodzenia silnika.

Rozwiązanie

Rys. 1. Zamontować nowy napinacz i momentem 55–60 Nm dokręcić śrubę mocującą (1). Poluzować śrubę imbusową (2). Wykorzystując sześciokąt obrócić napinacz w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (3).

Rys. 1

Powoli obrócić wał silnika o dwa obroty w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

 

Rys. 2. Teraz śruba imbusowa powinna znajdować się w górnej części otworu szczelinowego. Sprawdzić czy oznaczenia faz rozrządu ustawione są we właściwej pozycji względem siebie, a następnie momentem 10 Nm dokręcić śrubę imbusową.

Rys. 2

Zdemontować kołek blokujący napinacz, który powinien ustawić się we właściwej pozycji.

 

Źródło: bilstein group

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).