Usługa fulfilment na platformie ALZURA Tyre24 | MOTOFAKTOR

Usługa fulfilment na platformie ALZURA Tyre24

person Adrian Januszkiewicz 4/05/2021

ALZURA Trade GmbH, jako nowy oddział firmy SAITOW AG zajmującej się handlem elektronicznym, uruchomiła usługę realizacji zamówień online.

Producenci i sprzedawcy detaliczni mogą za opłatą korzystać z usług ALZURA Trade lub koncepcji „Fulfillment with ALZURA” (FWA), aby za pośrednictwem naszego przedsiębiorstwa magazynować towary, oferować je do sprzedaży online, koordynować wysyłkę i obsługiwać ewentualne zwroty. Ofertę usług uzupełniają moduły takie jak „wycena” i „obsługa zwrotów”.

 

Podobnie jak w przypadku wielu innych działań firmy, również w ramach ALZURA Trade SAITOW AG koncentruje się obecnie na branży motoryzacyjnej. Podstawą marketingu są opony i akcesoria samochodowe oraz części zamienne do samochodów; centralną platformą sprzedaży jest platforma B2B ALZURA Tyre24 z ponad 40 000 zrzeszonych firm motoryzacyjnych i rocznym obrotem w wysokości ok. 1 mld euro.

 

Na początku akcji „Fulfillment with ALZURA” pierwszym pilotażowym partnerom z branży i hurtowni zostaną zaoferowane artykuły z zakresu opon, części i akcesoriów samochodowych, które będą sprzedawane jako „Super Deals” na ALZURA Tyre24.

Regularnie kontaktują się z nami firmy, które chciałyby sprzedawać swoje produkty na ALZURA Tyre24, ale z różnych powodów nie mogą tego zrobić. Wynika to często z braku know-how w zakresie handlu elektronicznego, braku logistyki na małą skalę, nieprzejrzystości cenowej lub braku możliwości obsługi klienta - krótko mówiąc, z braku procesów niezbędnych do prowadzenia handlu internetowego. Dotyczy to w szczególności producentów, ale także hurtowników krajowych i zagranicznych. Dzięki ALZURA Trade i "Fulfillment with ALZURA" stworzyliśmy odpowiednie rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw. Michael Saitow prezes zarządu SAITOW AG, operatora market place online ALZURA Tyre24

 

Koncepcja ALZURA Trade GmbH i usługi „Fulfillment with ALZURA” (FWA) jest podobna do oferty innych rynków, takich jak Amazon czy eBay. W gruncie rzeczy chodzi o to, że firma chce sprzedawać na portalu internetowym, ale brakuje jej możliwości konkretnego wdrożenia. Tu właśnie wkracza FWA ze swoją koncepcją full service.

 

Zainteresowane strony mogą zlecić ALZURA Trade GmbH sprawdzenie potencjału marketingowego towarów w Internecie oraz ich rozsądnej ceny. Ponadto firma oferuje powierzchnie magazynowe specjalnie dostosowane do e-handlu, przejmuje ofertę na ALZURA Tyre24 i organizuje późniejszą wysyłkę – od pakowania i etykietowania po przekazanie paczek. Dodatkowo dla klientów FWA poruszane są takie tematy jak fakturowanie i wysyłka, obsługa zwrotów i obsługa klienta.

Ideą "Fulfillment with ALZURA" odpowiadamy na zapotrzebowanie, które zostało nam już zasugerowane przez wiele firm. Nie jest tajemnicą, że praktycznie każda firma z branży motoryzacyjnej - od producentów opon, przez producentów narzędzi, po producentów części układu kierowniczego - rozważa aktywny udział w handlu elektronicznym i zastanawia się nad możliwościami. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z rynkiem online ALZURA Tyre24 jako potężnym kanałem sprzedaży, FWA umożliwia szybki, obliczalny i przede wszystkim skalowalny udział w e-handlu motoryzacyjnym. Christian Koeper COO firmy SAITOW AG

 

Źródło: SAITOW AG

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).