Urządzenie diagnostyczne BlueTech w ofercie Delphi Technologies | MOTOFAKTOR

Urządzenie diagnostyczne BlueTech w ofercie Delphi Technologies

Delphi Technologies wprowadza do oferty rozwiązanie BlueTech, które oferuje warsztatom szereg inteligentnych funkcji diagnostycznych.

Delphi Technologies Aftermarket, marka firmy BorgWarner Inc., rozszerza ofertę urządzeń diagnostycznych o narzędzie dające warsztatom obszerny zestaw możliwości diagnostycznych, dostęp do rzeczywistych danych i nie tylko. Poprzednie narzędzie wykorzystujące interfejs komunikacji z pojazdem nadal ma być w pełni wspierane w ramach oferty urządzeń diagnostycznych – dzięki temu warsztaty szukające rozwiązania diagnostycznego odpowiadającego ich potrzebom mają mieć wybór i elastyczność. Nowy produkt dołącza do oferty urządzeń diagnostycznych Delphi Technologies w ważnym czasie, gdy firma koncentruje się na wprowadzaniu na rynek pionierskich, wiodących rozwiązań diagnostycznych.

Narzędzie diagnostyczne wyznaczające kierunek rozwoju diagnostyki warsztatowej

Urządzenie diagnostyczne BlueTech zostało zaprojektowane od podstaw, tak by sprostać potrzebom
zmieniającego się rynku części zamiennych. Jego oryginalność widać już po samym wyglądzie. Panel z ikonami LED i kodowane kolorami oświetlenie zewnętrzne sprawiają, że działanie urządzenia jest widoczne dla mechanika niemal pod każdym kątem. Wyraźne zabezpieczenia przed podrobieniem gwarantują, że warsztat ma do czynienia z autentycznym urządzeniem firmy Delphi Technologies.

 

Po włączeniu BlueTech, które w stosunku do poprzedniej generacji ma pięciokrotnie mocniejszy procesor, mechanik może natychmiast zacząć korzystać z intuicyjnego oprogramowania o odświeżonym wyglądzie i sposobie działania. Gotowy do diagnostyki aktualnych i przyszłych rozwiązań tester umożliwia integrację, np. z CAN FD, co pozwala na prowadzenie usprawnionej, nowoczesnej diagnostyki przez 3 kanały CAN, a także z DoIP na potrzeby najnowocześniejszych w branży funkcji diagnostycznych pojazdów, takich jak telematyka i ADAS.

Integrując różne funkcje diagnostyczne w nowych obszarach dostrzegamy potrzeby warsztatów, które chcą je na bieżąco wykorzystywać przy coraz większej liczbie modeli wyposażanych standardowo w zaawansowaną technologię. Warsztaty coraz lepiej radzą sobie z diagnostyką i szukają podobnie rozwiniętych narzędzi diagnostycznych podnoszących ich produktywność. Jednym z nich jest tester diagnostyczny BlueTech od Delphi Technologies.

wiceprezes ds. części zamiennych w regionie EMEA - Jean-Francois Bouveyron

Łączność, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój w ramach jednego rozwiązania

Nowe narzędzie diagnostyczne BlueTech ma wbudowany moduł Wi-Fi oraz możliwość szyfrowania komunikacji, przez co jest urządzeniem, z którym można się łatwo i bezpiecznie połączyć i które ma zapewniać dostęp do wysoce pożądanych funkcji. Bramka bezpieczeństwa umożliwia warsztatowi sprawną obsługę zabezpieczonych pojazdów, a funkcja DTC-Assist łączy diagnostów z ukierunkowaną pomocą diagnostyczną. Diagnostyka pass-thru stanowi pomost między diagnostyką dla wszystkich marek i diagnostyką OEM dla komunikatów bezpieczeństwa i instrukcji dotyczących naprawy.

 

Nowy tester diagnostyczny to niewielkie, lecz potężne urządzenie, które ma przyczynić się do realizacji starań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wesprzeć ma warsztaty w obsłudze pojazdów hybrydowych i elektrycznych, dodatkowo w ramach jednego urządzenia ma zapewnić wsparcie dla lekkich i ciężkich pojazdów dostawczych oraz pomóc w osiągnięciu kluczowych norm emisji spalin.

Urządzenie diagnostyczne BlueTech pomoże warsztatom w przeprowadzeniu właściwych napraw za pierwszym razem i w realizacji ich własnych celów zrównoważonego rozwoju, które stają się coraz ważniejszym czynnikiem podczas serwisu i naprawy pojazdów. Klienci chcą mieć pewność, że inwestycja w urządzenia diagnostyczne dla ich warsztatu przyniesie korzyści wraz z rozwojem firmy. Chcą też rozszerzać ofertę świadczonych usług, by w przyszłości obsługiwać nowe pojazdy.

- Jean-Francois Bouveyron

 

Źródło: BorgWarner

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).