Ursus: spółka rozpoczyna współpracę z Politechniką Monachijską | MOTOFAKTOR

Ursus: spółka rozpoczyna współpracę z Politechniką Monachijską

Ursus S.A. podpisał porozumienie z Politechniką Monachijską - celem jest realizacja budowy Centrum Inteligentnego Przemysłu w Lublinie.

Nowy ośrodek zostanie zlokalizowany na obszarach poprzemysłowych, gdzie powstanie zintegrowany park przemysłowy o powierzchni około 140 ha. Teren ten obejmie przyszłe inwestycje Ursus S.A.

 

Integralnym elementem porozumienia jest rozwój współpracy technologicznej Ursus S.A. z Politechniką Monachijską jako jednym z wiodących na świecie ośrodków w obszarze elektromobilności oraz wprowadzania standardów Przemysłu 4.0. Bawarska strona porozumienia reprezentowana jest przez TUM International GmbH – globalne centrum kompetencji w zakresie rozwoju terenów przemysłowych oraz budowy i zarządzania centrami transferu technologii. TUM stale współpracuje między innymi z takimi firmami jak Siemens AG oraz Evonik.

Naszą ambicją jest, aby w najbliższym czasie stać się kreatorem polskiej myśli technologicznej. Takie podejście w niedalekiej przyszłości przełożyć się powinno na konkretne produkty finalne, dzięki którym, będziemy mogli jeszcze prężniej się rozwijać. Jednak by mogło być to możliwe, musimy także myśleć o tworzeniu nowoczesnych przestrzeni produkcyjnych oraz o efektywnym transferze technologii. Dlatego cieszę się na współpracę z Politechniką Monachijską, ponieważ dzięki niej będziemy mogli te cele zrealizować jak najbardziej optymalnie. Dodatkowo na naszej współpracy skorzysta również miasto Lublin.

Prezes Zarządu Ursus S.A. - Karol Zarajczyk

 

Porozumienie pomiędzy Ursus S.A., miastem Lublin oraz TUM International GmbH (spółką reprezentującą Politechnikę Monachijską) zostało podpisane w Industrie Center Obernburg w Bawarii w wyniku rozmów, które Ursus S.A. rozpoczął w trakcie tegorocznej edycji Targów w Hanowerze.

 

Źródło: Ursus

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).