Ursus przejmuje Ursus Bus | MOTOFAKTOR

Ursus przejmuje Ursus Bus

person Adrian Januszkiewicz 13/02/2020

Na podstawie decyzji podjętych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia spółek Ursus S.A. przejmie Ursus Bus S.A.

Jak dowiadujemy się z najnowszego raportu bieżącego spółki Ursus, 11 lutego 2020 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ursus S.A. oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ursus Bus S.A. powzięły uchwały, na podstawie których:

 

  1. postanowiono o połączeniu Ursus S.A. ze spółką Ursus Bus S.A. przez przejęcie polegające na przeniesieniu całego majątku spółki Ursus Bus S.A. na spółkę Ursus S.A. Połączenie odbywa się bez zmiany statutu Ursus S.A.
  2. wyrażono zgodę na plan połączenia poprzez przejęcie z dnia 20.12.2019 roku, polegający na przeniesieniu całego majątku Ursus Bus S.A., na Ursus S.A., udostępniony nieprzerwanie do publicznej wiadomości na stronach internetowych łączących się spółek, od dnia 20 grudnia 2019 r. do dnia 11 lutego 2020 r. włącznie.

 

Stosowne wnioski o zarejestrowanie połączenia zostaną złożone niezwłocznie.

 

Celem połączenia Spółek jest kontynuowanie działalności w zakresie produkcji autobusów i trolejbusów, w oparciu o wiedzę i doświadczenie Ursus Bus oraz zasoby Ursus, w celu jak najszybszego osiągnięcia synergii i rozpoczęcia realizacji tak nakreślonej strategii, a także dalsza restrukturyzacja grupy Ursus i realizacja jej założeń obejmująca ochronę słusznych interesów wierzycieli oraz akcjonariuszy, a także samego Ursusa.

 

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).