Ursus przejmuje Ursus Bus | MOTOFAKTOR

Ursus przejmuje Ursus Bus

Na podstawie decyzji podjętych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia spółek Ursus S.A. przejmie Ursus Bus S.A.

Jak dowiadujemy się z najnowszego raportu bieżącego spółki Ursus, 11 lutego 2020 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ursus S.A. oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ursus Bus S.A. powzięły uchwały, na podstawie których:

 

  1. postanowiono o połączeniu Ursus S.A. ze spółką Ursus Bus S.A. przez przejęcie polegające na przeniesieniu całego majątku spółki Ursus Bus S.A. na spółkę Ursus S.A. Połączenie odbywa się bez zmiany statutu Ursus S.A.
  2. wyrażono zgodę na plan połączenia poprzez przejęcie z dnia 20.12.2019 roku, polegający na przeniesieniu całego majątku Ursus Bus S.A., na Ursus S.A., udostępniony nieprzerwanie do publicznej wiadomości na stronach internetowych łączących się spółek, od dnia 20 grudnia 2019 r. do dnia 11 lutego 2020 r. włącznie.

 

Stosowne wnioski o zarejestrowanie połączenia zostaną złożone niezwłocznie.

 

Celem połączenia Spółek jest kontynuowanie działalności w zakresie produkcji autobusów i trolejbusów, w oparciu o wiedzę i doświadczenie Ursus Bus oraz zasoby Ursus, w celu jak najszybszego osiągnięcia synergii i rozpoczęcia realizacji tak nakreślonej strategii, a także dalsza restrukturyzacja grupy Ursus i realizacja jej założeń obejmująca ochronę słusznych interesów wierzycieli oraz akcjonariuszy, a także samego Ursusa.

 

Źródło: Ursus

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).