Ursus podejmuje współpracę z Chińczykami | MOTOFAKTOR

Ursus podejmuje współpracę z Chińczykami

Ursus i China Dongfeng Motor Industry podpisali list intencyjny, na mocy którego obie spółki będą prowadzić współpracę badawczo-rozwojową i przemysłową.

Współpraca między dwoma firmami będzie miała na celu stworzenie, homologację, wdrożenie i sprzedaż towarów w oparciu o produkty Dongfeng i europejskie know – how Ursusa w zakresie pojazdów elektrycznych i elektryczno-wodorowych. Strony zweryfikują również możliwości wykonalności lokalnej produkcji uzgodnionych modeli.

 

Obie spółki deklarują, że bliższa współpraca powinna rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku i być kontynuowana w kolejnych latach. Planowana transakcja, jeśli dojdzie do skutku, ma korzystnie wpłynąć na realizację planu restrukturyzacyjnego.

 

Grupa Dongfeng, w tym spółka matka Dongfeng Motor Corporation, została założona w 1969 roku, jest jedną z największych chińskich grup samochodowych. Jej główna działalność obejmuje produkcję całej gamy pojazdów użytkowych, samochodów osobowych, zespołów samochodowych, części i komponentów, maszyn i wyposażenia oraz innych produktów i usług związanych z samochodami.

 

Dongfeng od wielu lat jest znaną marką w Chinach i cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Pojazdy użytkowe obejmują pełną gamę serii, w tym średnie, ciężkie, lekkie, mini-ciężarówki i wersje do zastosowań specjalnych. Pojazdy osobowe obejmują samochody osobowe, SUV-y, MPV, mini-CV, itp. Ponadto Grupa Dongfeng produkuje również różne pojazdy bezemisyjne, w tym pojazdy HEV, pojazdy wyłącznie elektryczne i na gaz ziemny.

 

Źródło: Ursus

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).