Ursus: firma z tytułem Promotora Polskiej Gospodarki | MOTOFAKTOR

Ursus: firma z tytułem Promotora Polskiej Gospodarki

person Adrian Januszkiewicz 12/05/2017

W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego firma Ursus odebrała honorowy tytuł Promotora Polskiej Gospodarki przyznany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.

Po raz pierwszy w swojej 25-letniej historii Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego wyszedł poza ramy Konkursu „Teraz Polska” przyznając honorowe wyróżnienia polskim przedsiębiorstwom, w tym firmie Ursus.

To ważne wyróżnienie. Pokazuje to jak wielką drogę przebył Ursus w ostatnich 6 latach, stając się niekwestionowanym liderem w produkcji ciągników i maszyn rolniczych. Obecność w tak szacownym gronie wyróżnionych polskich przedsiębiorstw jest powodem do dumy oraz pokazuje, że nasz kraj może z powodzeniem stawać w wyścigu na międzynarodowych rynkach i zdobywać uznanie. Monika Kośko wiceprezes Ursus S.A.
Wyróżniając przedsiębiorców tytułem Promotor Polskiej Gospodarki, pragniemy z jednej strony przekazać nasze uznanie za wkład w budowanie konkurencyjnej gospodarki i marki naszego kraju, z drugiej natomiast pokazać Polakom sukcesy rodzimej przedsiębiorczości, które powinny naszą narodową dumę budować. Krzysztof Przybył prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego

 

Ursus to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Z maszyn producenta korzystają kolejne już pokolenia Polaków. To najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. W ofercie produktowej, Ursus stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Pod tym względem wytworzone produkty nie ustępują światowym liderom, a dzięki włączeniu do oferty firmy sprawdzonych maszyn rolniczych, firma zyskuje zupełnie nowe możliwości rozwoju szerokiego asortymentu wyrobów.

 

Produkty firmy docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do krajów skandynawskich i wschodnich. Spółka podejmuje również działania zmierzające do odbudowy pozycji marki Ursus na rynkach pozaeuropejskich, w tym głównie w Afryce.

 

Dzięki nowoczesnemu laboratorium Ursus R&D w Lublinie tworzy produkty innowacyjne, zaawansowane technologicznie i potrafiące sprostać wymaganiom rynku. Należąca do grupy spółka Ursus Bus produkuje nowoczesne autobusy elektryczne i elektro-wodorowe oraz pojazdy elektryczne. Firma tradycyjnie reprezentuje polski kapitał. Posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście i Opalenicy.

 

Źródło: Ursus

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).