Ursus: firma z tytułem Promotora Polskiej Gospodarki | MOTOFAKTOR

Ursus: firma z tytułem Promotora Polskiej Gospodarki

W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego firma Ursus odebrała honorowy tytuł Promotora Polskiej Gospodarki przyznany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.

Po raz pierwszy w swojej 25-letniej historii Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego wyszedł poza ramy Konkursu „Teraz Polska” przyznając honorowe wyróżnienia polskim przedsiębiorstwom, w tym firmie Ursus.

To ważne wyróżnienie. Pokazuje to jak wielką drogę przebył Ursus w ostatnich 6 latach, stając się niekwestionowanym liderem w produkcji ciągników i maszyn rolniczych. Obecność w tak szacownym gronie wyróżnionych polskich przedsiębiorstw jest powodem do dumy oraz pokazuje, że nasz kraj może z powodzeniem stawać w wyścigu na międzynarodowych rynkach i zdobywać uznanie.

wiceprezes Ursus S.A. - Monika Kośko

Wyróżniając przedsiębiorców tytułem Promotor Polskiej Gospodarki, pragniemy z jednej strony przekazać nasze uznanie za wkład w budowanie konkurencyjnej gospodarki i marki naszego kraju, z drugiej natomiast pokazać Polakom sukcesy rodzimej przedsiębiorczości, które powinny naszą narodową dumę budować.

prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego - Krzysztof Przybył

 

Ursus to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Z maszyn producenta korzystają kolejne już pokolenia Polaków. To najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. W ofercie produktowej, Ursus stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Pod tym względem wytworzone produkty nie ustępują światowym liderom, a dzięki włączeniu do oferty firmy sprawdzonych maszyn rolniczych, firma zyskuje zupełnie nowe możliwości rozwoju szerokiego asortymentu wyrobów.

 

Produkty firmy docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do krajów skandynawskich i wschodnich. Spółka podejmuje również działania zmierzające do odbudowy pozycji marki Ursus na rynkach pozaeuropejskich, w tym głównie w Afryce.

 

Dzięki nowoczesnemu laboratorium Ursus R&D w Lublinie tworzy produkty innowacyjne, zaawansowane technologicznie i potrafiące sprostać wymaganiom rynku. Należąca do grupy spółka Ursus Bus produkuje nowoczesne autobusy elektryczne i elektro-wodorowe oraz pojazdy elektryczne. Firma tradycyjnie reprezentuje polski kapitał. Posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście i Opalenicy.

 

Źródło: Ursus

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).