Ursus: ekspansja w Sudanie | MOTOFAKTOR

Ursus: ekspansja w Sudanie

Ursus zamierza uruchomić produkcję ciągników i sieć warsztatową w Sudanie.

Spółka Ursus podpisała porozumienie z Agricultural Bank of Sudan, które przewiduje strategiczną współpracę zmierzającą do uruchomienia produkcji ciągników i maszyn rolniczych Ursus w miejscowości Al Jazirah w Sudanie wraz z utworzeniem sieci warsztatowej na terenie całego kraju.

 

Strony zobowiązały się zakończyć proces negocjacyjny w najbliższym możliwym czasie oraz zawrzeć pełną umowę po ustaleniu ostatecznej wartości projektu, którego spodziewana wartość może wynieść kilkadziesiąt milionów euro.

 

Agricultural Bank of Sudan to państwowy bank o ponad 60 letniej historii aktywności w zakresie finansowania projektów z zakresu rolnictwa. Od wielu lat bank, poprzez spółki zależne, posiada doświadczenie w zakresie montażu maszyn rolniczych.

 

Sudan to kolejny afrykański rynek, na którym już wkrótce pojawią się ciągniki Ursus. Jako trzeci pod względem powierzchni kraj Afryki, wraz z szybko rosnącym poziomem ludności oraz stabilizacją gospodarczą i polityczną po wydzieleniu się Sudanu Południowego w 2011 roku wszedł na dynamiczną ścieżkę rozwoju. Podstawą ekonomii kraju jest rolnictwo, funkcjonujące w przeważającej części kraju wzdłuż Nilu. Mechanizacja rolnictwa kraju, będąca obecnie na bardzo niskim poziomie, stała się priorytetem dla obecnych władz Sudanu.

Nasze pojazdy rolnicze są w Afryce dobrze znane i utożsamiane z solidnością, trwałością i wytrzymałością. Jestem pewien, że Sudan, ze względu na swój potencjał ekonomiczny, liczbę ludności, rozrastający się sektor prywatny i solidną bazę instytucjonalną, umożliwiającą współpracę z Unią Europejską, jest bardzo interesującym partnerem gospodarczym dla polskich firm.

Minister Spraw Zagranicznych RP - Jacek Czaputowicz

Jesteśmy dumni z faktu, że Sudan to kolejny afrykański partner, który zgłasza się do nas z wolą przeprowadzenia procesu modernizacji rolnictwa. To pokazuje, że nasze doświadczenie, zaangażowanie oraz niezawodność naszych ciągników i maszyn, wraz z wolą transferu technologii oraz tworzenia miejsc pracy dla miejscowej ludności czyni z nas pożądanego partnera. Realizowane projekty w Etiopii, Tanzanii, oraz oczekujący na realizację projekt w Zambii to przykłady naszego strategicznego zaangażowania w rozwój rolnictwa na kontynencie, ale także powiększanie zatrudnienia i zwiększenie produkcji w naszych zakładach w Lublinie, Dobrym Mieście i Opalenicy.

Wiceprezes Zarządu Ursus S.A. - Michał Nidzgorski

 

Porozumienie podpisali Michał Nidzgorski i Salaheldin Hassan Ahmed, Dyrektor Agricultural Bank of Sudan w obecności Ministra Spraw Zagranicznych RP, Jacka Czaputowicza oraz Ministra Spraw Zagranicznych Sudanu, Al-Dirdiri Mohameda Ahmeda.

 

Źródło: Ursus

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).