Ursus: dobre 8 miesięcy na lokalnym rynku | MOTOFAKTOR

Ursus: dobre 8 miesięcy na lokalnym rynku

person 6/10/2015

Liczba rejestracji ciągników Ursus w Polsce od stycznia do sierpnia 2015 roku wzrosła o 40 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Spółka konsekwentnie rozwija ofertę ciągników skierowaną do odbiorców w Polsce. Obecnie oferuje 19 modeli traktorów o mocach średnich i wyższych. Olbrzymim popytem cieszą się ciągniki z serii C, których inauguracja nastąpiła podczas Targów Rolniczych Agrotech w Kielcach w marcu 2015 roku. Obecnie Ursus dysponuje 7 modelami tej klasy – C-350, C-360, C-380, C-380M, C-382, C-392, C-3102.

Wzrost liczby rejestracji ciągników Ursus w przedstawianym okresie o 40 proc. pokazuje, że nasza oferta cieszy się coraz większym uznaniem polskich rolników. Co więcej, nasz ciągnik C-380 znajduje się w pierwszej trójce najchętniej kupowanych w kraju. To oznacza, że strategia spółki zorientowana na odbudowę udziałów w rynku krajowym i zwiększeniu sprzedaży przynosi pozytywne rezultaty. Karol Zarajczyk prezes zarządu Ursus SA

 

W najbliższych latach Ursus zamierza rozbudowywać linie ciągnikowe o wysokich mocach w przedziale 120-180 KM zabudowanych na własnej transmisji, co powinno przełożyć się na wzrost udziałów w rynku krajowym do 15 proc. oraz wzrost eksportu o 30 proc. w ciągu najbliższych 2-3 lat. Spółka chce także sama sprzedawać transmisję opartą o własną dokumentację, co będzie skutkowało uzyskaniem nowego źródła przychodów oraz zdobyciem około 30 proc. europejskiego rynku transmisji w mocach powyżej 120 KM w tym samym okresie. Firma planuje emisje nowych akcji celem sfinansowania nowych inwestycji.

 

Źródło: Ursus

user photo

Autor

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).