Umicore ogłasza partnerstwo z LG Chem | MOTOFAKTOR

Umicore ogłasza partnerstwo z LG Chem

person Adrian Januszkiewicz 25/09/2019

Umicore i LG Chem zawarły wieloletnią strategiczną umowę na dostawy materiałów katodowych NMC (Nickel Manganese Cobalt).

Umowa na dostawy wchodzi w życie w 2020 r. i obejmuje całkowitą ilość 125 000 ton metrycznych, które zostaną dostarczone w ciągu kilku lat. Firmy zawierają również umowę licencyjną na technologię obejmującą podstawowe prawa własności intelektualnej. Porozumienie ma na celu zaspokojenie potrzeb LG Chem z zakładów Umicore w Polsce, Korei i Chinach.

 

Ta umowa na dostawy wesprze LG Chem w zaspokojeniu rosnącego popytu na akumulatory litowo-jonowe, ponieważ producenci samochodów poszerzają swoją ofertę modeli pojazdów elektrycznych o większym zasięgu w kilku regionach. LG Chem skorzysta z doświadczenia Umicore, które trwało blisko dwie dekady, w opracowywaniu i produkcji zoptymalizowanych pod względem kosztów materiałów katodowych, umożliwiających dalekie odległości jazdy, szybsze ładowanie i niską degradację baterii. Większość wolumenów objętych niniejszą umową zostanie dostarczona z zakładu greenfield w Umicore w Polsce. Umicore będzie pierwszą firmą, która dostarczy materiały katodowe swoim globalnym klientom o identycznej jakości i wydajności z różnych zakładów produkcyjnych w różnych regionach.

 

Umowa technologiczna przewiduje konfigurację obejmującą wiele licencji, umożliwiając obu firmom dalsze potwierdzenie wiodącej roli w zakresie własności intelektualnej. W wyniku tej umowy obie firmy będą dzielić prawa użytkownika przy wyborze podstawowych światowych patentów na różne wysokiej jakości materiały katodowe NMC stosowane w przemyśle motoryzacyjnym i magazynowaniu energii.

 

Umicore pomaga także firmie LG Chem w zamknięciu obiegu poprzez recykling pozostałości produkcyjnych, a firmy obecnie omawiają warunki długoterminowej współpracy w zakresie recyklingu baterii.

Umicore stara się umożliwić przejście na zelektryfikowaną mobilność, a ta kompleksowa umowa z LG Chem stanowi znaczący krok w realizacji naszej strategii. Jest to również silny sygnał uznania naszej wiedzy o produktach i procesach oraz naszej zdolności do spełniania surowych i wyjątkowych standardów wydajności i jakości LG Chem. Marc Grynberg dyrektor generalny Umicore

 

Źródło: Umicore

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).