Umicore ogłasza partnerstwo z LG Chem | MOTOFAKTOR

Umicore ogłasza partnerstwo z LG Chem

Umicore i LG Chem zawarły wieloletnią strategiczną umowę na dostawy materiałów katodowych NMC (Nickel Manganese Cobalt).

Umowa na dostawy wchodzi w życie w 2020 r. i obejmuje całkowitą ilość 125 000 ton metrycznych, które zostaną dostarczone w ciągu kilku lat. Firmy zawierają również umowę licencyjną na technologię obejmującą podstawowe prawa własności intelektualnej. Porozumienie ma na celu zaspokojenie potrzeb LG Chem z zakładów Umicore w Polsce, Korei i Chinach.

 

Ta umowa na dostawy wesprze LG Chem w zaspokojeniu rosnącego popytu na akumulatory litowo-jonowe, ponieważ producenci samochodów poszerzają swoją ofertę modeli pojazdów elektrycznych o większym zasięgu w kilku regionach. LG Chem skorzysta z doświadczenia Umicore, które trwało blisko dwie dekady, w opracowywaniu i produkcji zoptymalizowanych pod względem kosztów materiałów katodowych, umożliwiających dalekie odległości jazdy, szybsze ładowanie i niską degradację baterii. Większość wolumenów objętych niniejszą umową zostanie dostarczona z zakładu greenfield w Umicore w Polsce. Umicore będzie pierwszą firmą, która dostarczy materiały katodowe swoim globalnym klientom o identycznej jakości i wydajności z różnych zakładów produkcyjnych w różnych regionach.

 

Umowa technologiczna przewiduje konfigurację obejmującą wiele licencji, umożliwiając obu firmom dalsze potwierdzenie wiodącej roli w zakresie własności intelektualnej. W wyniku tej umowy obie firmy będą dzielić prawa użytkownika przy wyborze podstawowych światowych patentów na różne wysokiej jakości materiały katodowe NMC stosowane w przemyśle motoryzacyjnym i magazynowaniu energii.

 

Umicore pomaga także firmie LG Chem w zamknięciu obiegu poprzez recykling pozostałości produkcyjnych, a firmy obecnie omawiają warunki długoterminowej współpracy w zakresie recyklingu baterii.

Umicore stara się umożliwić przejście na zelektryfikowaną mobilność, a ta kompleksowa umowa z LG Chem stanowi znaczący krok w realizacji naszej strategii. Jest to również silny sygnał uznania naszej wiedzy o produktach i procesach oraz naszej zdolności do spełniania surowych i wyjątkowych standardów wydajności i jakości LG Chem.

dyrektor generalny Umicore - Marc Grynberg

 

Źródło: Umicore

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).